Balkon Camı ve Cam Balkon Sistemleri Hakkında | Tur Assist

Balkon Camı

Apartmanlar, yüz yıldır güvenilir kapalı yaşam mekanları olarak hayatımıza girmiş durumdadırlar. Özellikle ev tercihlerinde apartmanların konumu, dairelerin genişliği, kullanışlılığı, güneşe olan pozisyonları kadar insanların dikkat ettiği bir diğer önemli unsur da balkonlardır. Mevsimsel geçişlerde bu bölümü daha verimli kullanabilmek için, günümüzde balkon camı sıklıkla kullanılıyor ve genelde balkon camı kullanan insanlar durumdan memnun kalıyor.

Cam balkon olarak da karşımıza çıkan bu yeni sistemde, özellikle, cam, plastik, fitil ve metal aksamın birleşmesi, ortaya mükemmel bir bütünlük çıkarıyor. Son derece gelişmiş bir sistem olan bu sistem, evde geçirilen zamanın daha konforlu olmasına da katkıda bulunuyor..

Balkon camı

Balkon camı

 

Cam balkon kullanışlı yapısı

İklimsel koşullar farklılık gösterdiğinden cam balkonun kullanım şekli, bulunduğunuz yere göre de değişkenlik gösterir. Daha soğuk iklime sahip olan bölgelerde, cam balkonlar aylarca kapalı durduğundan, yalıtım konusunda da avantaj sağlayan bir sistem olarak dikkat çekiyor.

Öte yandan yaz ikliminin etkisinin daha çok hissedildiği bölgelerde de cam balkonlar kullanım kolaylığı ile farklılık yaratıyor. Açılıp kapanması kolay olan, korunaklı, sağlam ve gösterişli bu sistem, yaşam mekanları için de gelişmişliğin bir ölçüsü olarak kabul edilmeye başlandı. Yeni olan ve çoğu zaman yalıtım destekli olup dış cephesi yenilenmiş binalar, cam balkon görüntüsü ile birlikte çok daha modern bir yapıya bürünmüş durumda.

Balkon camının yaşam mekanına katkısı

İlkbahar ve sonbahar gibi geçiş dönemlerinde balkon kullanımını daha aktif hale getirmek, cam balkon ile mümkün hale geldi. Özellikle yaz mevsiminde bloklar açık halde daha ferah bir görüntü ortaya koyarken, mevsimlik değişkenlere uygun yapısı, açılıp kapanan özelliğini insanlar için evlerini daha kullanışlı hale getirmektedir. Görüntü olarak da mükemmel bir bütünlüğün sahibi olan balkon camı ve cam balkon sistemleri, yaşam mekanlarının en vazgeçilmez hizmet ve görüntü kalitesi olarak dikkat çekmeye devam ediyor.

Kırılan cam bloğun değişimi

Cam balkon sisteminde cam bloklar açılıp kapanan bir yapıya sahiptir. Aslında bunun kırılma gibi istenmeyen durumlarda bir avantaj ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Kırılma esnasında tüm cam blokların değişmesi gerekmez. Sadece kırılan camı değiştirmek çok daha kolaydır. Bloklar halinde bulunan camlar kolayca değişebildiği gibi, istediğiniz ölçü ve ebatta cam bloklar, her zaman camcılarda hazır bulunabilmektedir.

Evinizde veya iş yerinizde balkon camı ve diğer pencereleriniz herhangi bir sebeple hasar gördüyse veya camlarınızdan birisi kırıldıysa endişe etmenize gerek yok. Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, size anında profesyonel bir camcı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, kalorifer tesisatı arızalarından elektrik ve su tesisatı ile ilgili problemlere kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com internet sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Cam Hizmetleri kategorisine gidebilir ya da “Pencere Sistemleri” hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: