Cam Kırığı Neden Oluşur? | Tur Assist

Cam Kırığı Sorunundan Kurtulmak

 

Eyvah! Cam kırıldı!

Kırılgan bir yapıya sahip olan camlar, evimizin, işyerimizin ve tabii ki arabamızın olmazsa olmaz parçalarıdır. Saydam ya da yarı saydam formda, kırılgan, sert, katı ve sıvı muhafazası sağlayan bu camlar, inorganik bir malzemeye sahiptir. Hal böyle olunca, darbeler, çok yüksek ses, basınç gibi faktörler cam kırığı için zemin hazırlar. Birçok farklı sebepten ötürü cam kırığı ile karşılaşabilir, en olmadık zamanda kendinizi çözüm ararken bulabilirsiniz. İşte bu noktada, cam kırığı ile ilgilenen uzman kişilerle anında iletişime geçebilir, hangi sebepten olursa olsun kırılan camınızı kolaylıkla tamir ettirebilirsiniz.

Cam kırığı

Cam kırığı – Tur Assist

Cam kırığı neden oluşur?

Evinizde ya da otomobilinizde meydana gelebilecek cam kırıkları birçok sebepten oluşabilir. Camlar, üretim şekline ve malzemesine göre farklılık gösterir. Standart camlar kolay bir şekilde kırılırken bazı cam çeşitleri de oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Özellikle çocuklu ve kalabalık evlerde sıklıkla karşılaşılan cam kırığı problemi ani ısı değişimleri, darbe, yüksek desibelli sesler gibi birçok farklı sebepten dolayı oluşabilir. Sadece evlerde değil, otomobillerde de yaşanan cam kırığı problemi oldukça baş ağrıtıcı bir hal alabilir.

Cam Kırığı

Cam Kırığı – Tur Assist

Piyasada, evlerde ya da otomobillerde çabuk kırılan camlar bulunduğu gibi, özel silika jel karışımı ile yapılan damperli özel camlar da bulunur. Bu damperli camlar, özel fırınlarda daha fazla ısı verilerek üretildiğinden dayanıklılığı yüksek olan camlardır. Cam kırığı söz konusu olduğu zaman bu kırılmalara karşı dayanıklı bir diğer cam türü de lamine çamlardır.

Otomobillerde sıkça kullanılan lamine camlar, özellikle kaza zamanlarında daha şiddetli yaralanmalara sebebiyet vermemek için, kırılma anında küçücük parçalara ayrılacak şekilde üretilir. Sadece otomotiv sektöründe değil, aynı zamanda işyerlerinde ve evlerde de sıklıkla kullanılmaya başlanan lamine camlar, cam kırığı riskinin bir nebze de olsa önüne geçebilmektedir, ancak cam çeşitleri ne kadar dayanıklı olursa olsun, camların kırılgan bir yapıya sahip olduklarını da unutmamak gerekir.

Tur Assist, cam kırığı sorunu ile uğraşanların yanında

1996 yılından bu yana asistans hizmetlerinde uzman olan Tur Assist, Türkiye’nin her yerinden 7/24 yardım alabileceğiniz @Home konut yardım paketi ile cam kırığı derdinize son veriyor. Herhangi bir sebeple hasar gören camlarınızı, Tur Assist tarafından size yönlendirilen profesyonel ekip sayesinde tamir ettirerek, cam kırığı sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Üstelik @HOME konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, kalorifer tesisatı arızlarından elektrik ve su tesisatı ile ilgili problemlere kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com internet sitemiz üzerinden inceleyebileceğiniz @HOME konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Cam Kırığı Sorunundan Kurtulmak” yazımızdan Cam kategorisine gidebilir ya da “Cam ve Cam Kırılması Hakkında Bilmeniz Gerekenler” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: