Cam Sistemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler | Tur Assist

Cam Sistemleri ve Pencere Sistemleri

Evlerimiz zamanımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz ve bizi her türlü hava koşuluna karşı koruyan yapılardır. Evlerimize gerek görsel açıdan farklı bir hava katan gerekse yalıtım özelliği ile tasarım harikası olan pencereler birçok malzemeden farklı özelliklere sahip olacak şekilde üretilir.

Cam Sistemleri

Cam Sistemleri

Cam ve pencere sistemi çeşitleri nelerdir?

Günümüzde cam ve pencere sistemlerinin birçok farklı çeşidi bulunsa da PVC malzemeden üretilen pencere sistemleri, en sık tercih edilen sistemdir. Bunun başlıca sebebi PVC malzemesinden üretilen bu sistemlerin yalıtım konusundaki etkin başarısıdır. Ancak günümüzde eski sistemler de yalıtım konusunda PVC malzemeden üretilmiş pencereleri aratmamaktadır.

Çift cam PVC ve pencere sistemleri: Günümüzde artık çoğu evde olan plastik doğrama çift cam ısı yalıtımlı sistemlerdir. Bu sistemler zorlu hava şartlarından etkilenmez ve uzun yıllar kullanıma elverişlidir.

Yalıtımlı alüminyum doğrama sistemleri: Yalıtımlı demir doğrama sistemleri, eski demir doğrama malzemelerine nazaran çok daha dayanıklı ve yalıtımlıdır. Tıpkı PVC sistemlerde olduğu gibi çift cam özelliği mevcuttur, ayrıca alüminyum panelin içinde silikon yalıtım malzemesi bulunur. Bu sistem de uzun yıllar kullanıma uygun olarak geliştirilmiştir.

Yalıtımlı ahşap doğrama sistemleri: Yalıtımlı ahşap doğrama özellikli pencerelerde ahşap dış kasa içerisinde yalıtım malzemesi bulunup, bu sistemlerin çift cam özelliklileri bulunan modelleri son yıllarda ilgi görmüştür. Ayrıca bu sistemlerin birçok modeli suya karşı dayanıklı tik ağacından imal edilmektedir.

Sürgülü cam balkon sistemleri: Evlerimizin temiz bir havaya ve doğaya açılan kapısı balkonlarımızın, dört mevsim boyunca kullanılabilmesi amacıyla kullanılan cam balkon sistemleri balkonunuzu tamamıyla kapatarak silikon yalıtım malzemesi sayesinde uzun yıllar keyifle oturmayı mümkün kılar.

Cam ve pencere sistemlerimizi nasıl göz alıcı hale getirebiliriz?

· Evlerimizde bulunan pencereleri cam temizliyicilerle ile silerken, tıpkı tabak, bardak örneğinde olduğu gibi bu maddeye biraz tuz ekleyip pencerelerin daha göz alıcı bir görüntüye sahip olmasını sağlayabiliriz.

· Pamuk tozarı cama daha da bulaştıran normal bezler yerine, gazete kağıdı ya da mikrofiber bez ile cam silersek daha temiz ve parlak ev camlarına sahip olabiliriz.

· Arabalarımızın camlarını silerken çizik oluşturmamak adına kırçıllı fırçalar yerine yine mikrofiber bezlere sarılmış cam siliciler ile silmeye özen göstermeliyiz.

Evinizde veya işyerinizde cam sistemleri ve ilinitli pencereleriniz herhangi bir sebeple hasar gördüyse veya camlarınızdan birisi kırıldıysa endişe etmenize gerek yok. Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, size anında profesyonel bir camcı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, kalorifer tesisatı arızalarından elektrik ve su tesisatı ile ilgili problemlere kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com internet sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Cam Hizmetleri kategorisine gidebilir ya da Pencere Sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: