Kırık Cam Tamiri Öncesinde Dikkat! |Tur Assist

Kırık Cam Tamiri Öncesinde Yapılması Gerekenler

Pencere camları her ne kadar sağlam olsa da çeşitli nedenlerle kırılabilir. Böylesi durumlarda panik yapmadan cam parçalarını nasıl temizleyeceğini ve ardından camı nasıl tamir edeceğini bilmek, kişiyi hem olası yaralanmalardan kurtarır hem de kişiye zaman kazandırır. Konu hakkında bilgi ve beceri sahibi olanlar için, kırılan camları yerinden çıkarmak ve kalanları tamir etmek çok da zor bir işlem değildir. Fakat bu konuda bilgi ve beceriniz yoksa kırık cam tamiri hususunda, mutlaka profesyonel destek almalısınız.

Kırık Cam Tamiri

Kırık Cam Tamiri

Bu yazımızda öncelikle kırık cam tamirinden ziyade, işlem öncesinde yapmanız gerekenlere değineceğiz.

1 – Kırık cam tamirinden önce gerekli güvenlik önlemlerini alın!

Eğer camınızın kasten birileri tarafından kırıldığını düşünüyorsanız, öncelikle panik yapmadan olayın faillerinin bulunması için polisi aramalısınız. Polisin yazacağı rapor, aynı zamanda, eğer konut sigortanız varsa, maddi olarak kaybınızın telafi edilmesi için bu raporu sigorta şirketinize de iletmeniz yararınıza olacaktır.

Kırılan camların çerçeveden uzaklaştırılması, güvenlik önlemleri alınmadan yapılırsa tehlikeli bir iştir. Cam parçalarını temizlerken koruyucu özellikte bir eldiven kullanmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde çok ciddi kesikler ve yaralanmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu işlemi yaparken tedbir amacıyla koruyucu gözlük de kullanmalısınız. Ayaklarınızda mutlaka ayakkabı olmalıdır. Kırılan camları temizlerken mutlaka uzun bir pantolon ve uzun bir üst giysi tercih etmelisiniz. Cam kırıklarını taşımadan önce yere sereceğiniz bir örtü, kırıkların halıların içine veya zeminde sağa sola yayılmalarına engel olacaktır.

2- Küçük parçaları fırça ile süpürün!

Etrafa yayılması muhtemel küçük parçaların tamamını dikkatlice süpürmelisiniz. Bu işlemi yaparken oldukça yavaş davranmalı ve öncelikle camın kırıldığı çerçevenin kenarından başlamalısınız.

3- Kırık cam tamiri işlemlerinden önce büyük cam kırıklarının kaldırılması önem arz eder!

Küçük parçaları ortamdan tamamen kaldırdıktan sonra büyük parçaların kaldırılması işlemine geçebilirsiniz. Her bir parçayı özenle kaldırmalı ve bu parçaları teker teker yeterince büyük bir çöp kutusuna atmalısınız. Cam parçalarını naylon torbalara doldurmak güvenli değildir.

Kırık Cam Tamiri

Kırık Cam Tamiri

4- Spatula ile kırıkları çerçeveden kazıyın!

Bütün küçük parçaları süpürdükten sonra, bir spatula yardımıyla çerçevenin kenarında kalan cam kırıklarını da temizlemelisiniz. Bu işlemi yaparken de mutlaka koruyucu eldiven ve gözlük kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bütün kırıkları spatulayla temizledikten sonra çerçeveyi fırçalayarak son kontrolü yapmalısınız.

5- Son olarak zemini elektrikli süpürgeyle temizlemeyi unutmayın!

Yukarıda belirttiğimiz dört maddede belirtilenleri yaptıktan sonra elektrikli süpürge ile detaylı bir temizlik yapabilirsiniz. En başta bu işlemi yapmak hem güvenli değildir hem de makinenize zarar verebilir.

Kırık cam tamiri artık dert değil!

Evinizde veya işyerinizde pencereleriniz herhangi bir sebeple hasar gördüyse veya camlarınızdan birisi kırıldıysa endişe etmenize gerek yok. Tur Assist güvencesindeki @HOME konut yardım paketi, size anında profesyonel bir camcı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @HOME konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, kalorifer tesisatı arızlarından elektrik ve su tesisatı ile ilgili problemlere kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com internet sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz @HOME konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Kırık Cam Tamiri Öncesinde Yapılması Gerekenler” yazımızdan Cam kategorisine gidebilir ya da “Çatlak Cam Tamiri” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: