Pencere Sistemleri Kaça Ayrılır? | Tur Assist

Pencere Sistemleri

İnsanların alet kullanma yetkinliği kazandığı andan itibaren, birçok alanda camdan faydalanmıştır. Cam kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte camın gündelik hayata getirdiği kolaylıklar da buna paralel olarak giderek artmıştır. Özellikle sağlam kerpiç ve kagir barınaklara geçişte insanların dışarıda olup biteni görme isteği çoğalmıştır. Camların meskenlerde kullanımıyla birlikte insanlar kendilerine, karşı karşıya kaldıkları durumlara göre savunma mekanizmaları geliştirmeleri için zaman kazanmışlardır.

Pencere sistemleri

Bugün evlerimizde bulunan pencere sistemleri ve pencerelerin öyküsü işte bu hissiyat ile başlamıştır. Günümüzde de pencereler, gündüz saatlerinde ışık, sıcaklık, hava muhalefeti ve dışarıdan gelebilecek kötü niyetli unsurlardan önceden haberdar olma konularında önemini korumaktadır.

Pencere sistemleri nelerdir?

Pencere sistemlerini üç ana başlık altında toplayabiliriz;

PVC pencere sistemleri: Plastik profillerden ve çift cam özelliğinden oluşan PVC pencere sistemleri, çeşitli odacıklı yapılarıyla soğuk ve sıcak etkileşimine karşın büyük bir yalıtım özelliği sağlar. Ayrıca bu odacık sistemleri ile çift cam özelliği ses yalıtımı için de yaygın bir şekilde kullanılan özelliklerdendir. Çift açılım ve alüminyum desteği ile donatılmış PVC pencere sistemleri, çok uzun yıllar boyu çürüme ya da paslanma gibi dezavantaj oluşturmadan kullanılabilme özelliğine de sahip olduğundan dolayı günümüzde en yaygın kullanılan pencere sistemleri arasında gösterilmektedir.

Demir doğrama pencere sistemleri: Alüminyum doğrama profillerden oluşan pencere ve balkon sistemleri, PVC

Pencere sistemleri

Pencere sistemleri

pencere sistemlerine göre daha az yalıtkan özelliklere sahiptir. Özellikle ısı yalıtımı konusunda PVC sistemlerin önüne geçememiş olsalar da 3. nesil demir doğrama pencere sistemleri, içinde odacık ve çift cam özelliği de barındırmaktadır. Sürgülü balkon camı, açılır tavan, iç bölmeler ve daha birçok seçenek şeklinde alıcılara sunulan demir doğrama sistemleri, gelişen teknoloji ile birlikte yeni bir pazar halini almıştır.

Ahşap doğrama pencere sistemleri: Ahşabın estetik ve doğallığından vazgeçemeyen kitleye sunulan modern ahşap doğrama pencere sistemleri, lamine malzemesi sayesinde eski ahşap pencerelerimizden daha dayanıklı bir hale getirilmiştir. Yine 3. nesil modellerde kullanılan çift cam özelliği sayesinde ısı yalıtımına olanak sağlarken kısmen ses yalıtımına da katkıda bulunmaktadır. Bu pencere sistemlerine iç kısımlarında bulunan alüminyum profiller sayesinde de çift yönde açılır özellik kazandırılırmıştır.

Evinizde veya işyerinizde pencere sistemleri ve buna bağlı pencereleriniz herhangi bir sebeple hasar gördüyse veya camlarınızdan birisi kırıldıysa endişe etmenize gerek yok. Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, size anında profesyonel bir camcı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, kalorifer tesisatı arızalarından elektrik ve su tesisatı ile ilgili problemlere kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com internet sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Cam Hizmetleri kategorisine gidebilir ya da “Kırık Cam Neden Tehlikelidir” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: