Pencere Tamircisi Ne İş Yapar? Sık Karşılaşılan Pencere Arızaları Nelerdir? | Tur Assist

Pencere Tamircisi

Ev ve ofislerimizde bizi, yağışlı geçen zorlu kış koşullarından koruyan ve mesken dışındaki insanlar ile temas kurmamızı sağlayan en büyük araçlardan biri kuşkusuz ki pencerelerimizdir. Gelişen teknoloji ile birlikte artık ısı ve ses yalıtımlı ayrıca çift bölmeli cam şeklinde üretilen pencerelerimiz de zaman zaman bakıma ve tamire ihtiyaç duyar. Bu gibi durumlarda da yardımımıza pencere tamircisi koşar.

Pencere Tamiri

Pencere Tamircisi

Pencere tamircisi gerektiren arızaları nelerdir?

Özellikle PVC alaşımlı pencereler hem üst hem de yanlardan açılma özellikleri ile kullanım kolaylığı sağlarlar ancak zaman içinde tamir edilmesi gerekebilir.

PVC pencere kolu ve değişimi:

Özellikle PVC pencerelerin kolları sert plastikten yapıldığından çok çabuk deforme olur ve değiştirilmeleri gerekir. Yeni bir kol ve diğer arızalar için gerekli olan malzemeler yapı marketlerden kolaylıkla bulunabilir. Kolun bağlanmış olduğu eski gövde yerinden sökülerek aldığımız yeni kol ve gövde yerine oturtulur. Vidalar sıkılarak sağlamlaştırılır.

Deforme olan menteşelerin değişimi:

Zaman içerisinde kırılmış veya deforme olmuş pencere menteşelerinin pimleri yerinden çıkarılmalıdır. Daha sonra menteşe vidaları yerinden sökülerek yerine yeni menteşeler vidalanmalı ve pencere oturtularak yeni pimler de pencereye monte edilmelidir.

Pencere fitili çekme işlemi:

Ahşap doğrama pencerelerimizin yerine daha iyi oturması ve yalıtım özelliğine sahip olabilmesi için iç kenarlarına kauçuk fitiller monte edilmektedir. Bir matkap vasıtasıyla yol açılarak hiza verilen fitil yoluna fitiller yerleştirilir ve sert bir yapıştırıcı ile uçlarının yapışması sağlanır. Daha sonra pencere menteşelerinden yerine oturtularak monte edilir.

PVC pencerelere çift açılır özellik kazandırılması:

İspanyolet kilitleri sökülen pencerenin köşe bağlantı elemanına, kanat köşe elemanları montelenir. Çift açılım makası gövdeye oturtulur ve ölçü alınarak yerine takılır. Pencere kanat ve köşelerine yeni menteşeler sabitlenir ve kilitler kanat elemanlarına yerleştirilir.

Pencere tamircisi aradığınız zaman da Tur Assist yanınızda!

Evinizde veya işyerinizde pencereleriniz herhangi bir sebeple hasar gördüyse veya camlarınızdan birisi kırıldıysa endişe etmenize gerek yok. Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, size anında profesyonel bir camcı göndererek çatlak cam tamiri de dahil olmak üzere gereken işlemleri hızlı ve garantili bir biçimde uygular.

Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, kalorifer tesisatı arızalarından elektrik ve su tesisatı ile ilgili problemlere kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com internet sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz @HOME konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Cam kategorimize dönebilir ya da “Cam Sistemleri Hakkında” bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: