Çilingir Hizmetleri Denince de Tüm Türkiye’de |Tur Assist

Çilingir Hizmetleri Hakkında Neleri Bilmeliyiz?

Çilingir kelimesi eski Farsça’dan zaman içinde dilimize uyarlanmıştır. Eski zamanlarda demir ustası anlamına sahip çilingir kelimesinin TDK’da yer alan günümüzdeki karşılığı ise; anahtarcı, iri gözlü kalbur ve kuru odun şeklindedir ancak birazdan anlatacağımız anlam sadece anahtarcı kısmını içeriyor olacak.

Çilingir

Çilingirler nasıl hizmet verir?

Mesleki koşulları yerine getirmiş ve çilingir lisansına sahip çilingirler zaman zaman açacakları kapının sahipliğini isteyebilir ya da polis nezaretinde görevi yerine getirmek talebinde bulunabilirler. Bu, mesleklerindeki temel risk sebebiyle hırsızlardan ayrılmak, yanlış anlaşılmamaya mahal vermemek ve sahibinden habersiz ev/ofis kapısı açmamak şeklinde yorumlanabilir. Daha küçük yerleşim birimlerinde ise köy muhtarına haber verilerek hizmeti yerine getirilebilmektedir. Bu gibi tedbirler onların mesleki sorumluluğu ve güvenlik tedbirlerinden kaynaklanmaktadır.

Çilingir hizmetleri nelerdir?

 • A sınıfı emniyete sahip araç kapısı açılması
 • Kilidinde hasar meydana gelen ya da kırılmış çelik kasa açılması
 • Anahtarı evde, dışarıda unutulmuş ya da kırılmış ev kapılarının açılması
 • Her tür malzemeden üretilmiş çelik kapıların açılması
 • Kapı kilitlerinin yeniden takılması
 • Şifre ile açılan teknolojik çelik kasaların açılması
 • Kilit yuvasına sahip pencere ve dolap kapılarının açılması
 • Otomatik açılır/kapanır ve uzaktan kilit sistemine sahip villa ya da garaj kapılarının açılması
 • Manyetik kart ile açılan güvenlikli otel ve ofis kapılarının açılması
 • Manyetik anahtar kopyalanması
 • Kart okuyucuya sahip kilit sistemlerinin montajı
 • Eski sistemlere sahip çelik kapı kilit sistemlerinin yeni sistemler ile değiştirilmesi

Her çilingir güvenli mi?

Tabi ki bu sorunun cevabı her meslek grubunda olduğu gibi profesyonel bir lisansa ya da ustalık belgesine sahip,

Çilingir

Tur Assist Çilingir Hizmetleri

meslek odasına kayıtlı, sabıka kaydı bulunmayan ve işinin ehli şekilde hizmet veren bir çilingirden yardım almakta yatar. Diğer sektörlerde olduğu gibi hizmetlerinde de kaçak olarak hizmet veren kişiler bulunmaktadır. Can ve mal güvenliğiniz yönünden çilingir ihtiyacınız olduğu durumlarda bu bilgiyi göz ardı etmemenizde yarar var.. Can sıkıcı durumlarla karşılaşmamanız açısından asistanlık hizmeti aldığınız firma ile bağlantıya geçmeniz yararınıza olabilir.

Kapı kilidinizde oluşabilecek herhangi bir sorunda yalnız değilsiniz. Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, çilingir gerektiren her sorununuzda, acil müdahale ve tamir hizmeti sağlamak için konutunuza konusunda uzman ve donanımlı bir ekip gönderir. Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından tesisat arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com sitesi üzerinden satın alabileceğiniz @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Çilingir Hizmetleri Hakkında Neleri Bilmeliyiz?” yazımızdan Çilingir kategorisine gidebilir ya da tüm tesisat hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.