Çelik Kapı Kilidi Nedir? Nasıl Değiştirilir? |Tur Assist

Çelik Kapı Kilidi Nedir?

Geçmişten günümüze birçok farklı teknik geliştiren hırsızlara karşı, yenilenen kapı güvenliği sistemleri çelik kapı ve çelik kapı kilidi anlayışını da günümüze taşımıştır. Çelik kapı üreticilerinin yaptığı çalışmalar tek kilitten 14 kilide kadar geniş güvenlik önlemlerini de beraberinde getirmiştir. Artık eski tahta kapılar, yerini aşılması zor kilitlerin yer aldığı çelik kapılara bırakmıştır.

Çelik Kapı Kilidi

Çelik Kapı Kilidi

Çelik kapı kilidi neden değiştirilmelidir?

Bizimle iletişimini tamamlayan ev ve iş arkadaşlarımızla yollarımızı ayırdığımızda ya da yeni bir ofis ve eve taşındığımızda çelik kapı kilitlerimizi değiştirmemiz gerekebilir. Bu, mekanlarımızın güvenliği açısından emniyet kuvvetlerinin verdiği bir tavsiyedir. Bunun yanında anahtarlarımızı kaybettiğimizde ve kapı kilidimiz herhangi bir sebepten dolayı hasar gördüğünde de kilitlerimizin değiştirilmesi büyük bir önem teşkil eder.

Çelik kapı kilidi nasıl değiştirilir?

Kilit göbeği denilen anahtarın girdiği ve kilidin döndürüldüğü bölge, kilit değişiminin sağlanacağı yerdir. Öncelikle uygun bir tornavida ile kilit bölgesindeki göbek sökülür ve çıkarılır. Ardından yetkili bir bayiden aldığımız kilit göbeği bu boş alana yerleştirilir ve vidalanır. Ancak kilidi yerleştirmeden, önce büyük ya da küçük kısmı yerleştireceğinize dikkat etmelisiniz, aksi takdirde kilit göbeği yerine oturmayacaktır. Bazı durumlarda kilit dil haznesinin değiştirilmesi de gerekebilir. Bu hazne kilidin girdiği yuvadır ve uygun bir tornavida yardımıyla değiştirilebilir. Çelik kapı kilidi değiştirmek işte bu kadar kolaydır.

Çelik kapı kilidini kimler değiştirebilir?

Çelik kapı kilitlerini değiştirmek çok basit bir işlemdir. Ancak yine de farklı sebeplerden dolayı kilidi değiştiremiyorsak, kilit üreticilerinin satmaya yetkilendirdiği anahtarcı ve çilingirler kilit değişim işlemini güvenle sağlayabilirler.

Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, çelik kapı kilidi dahil çilingir gerektiren her sorununuzda, acil müdahale ve tamir hizmeti sağlamak için konutunuza konusunda uzman ve donanımlı bir ekip gönderir. Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından tesisat arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Çilingir kategorisine geri dönebilir ya da “Çilingir Servisi” hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: