Çilingir Denince Tüm Türkiye’de | Tur Assist

Çilingir Hakkında Her Şey!

Herkes bir şekilde anahtarını kaybederek ya da güvenlik gerekçesiyle çilingire ihtiyaç duyabilir. Oysa alınacak basit önlemlerle bu durumun önüne geçmek mümkündür.

cilingir

Çilingir – Tur Assist

Çilingire ihtiyaç duymamak için alınacak basit önlemler

1- Komşunuza yedek anahtarınızı teslim etmeyin. Çünkü komşunuza teslim ettiğiniz anahtar kötü niyetli kişilerin veya hırsızların eline geçebilir. En iyi ihtimalle, komşunuz anahtarınızı kaybedebilir. Bunun yerine sayısal bir şifre ile açılan güvenilir kilitli bir kutuda yedek anahtarınızı muhafaza edebilirsiniz.
2- Aracınızı kısa süreli terk ettiğinizde anahtarlarınızı asla aracın üzerinde bırakmayın.
3- Komşunuza kısa süreliğine gitseniz dahi kapınızı kilitlemeyi alışkanlık haline getirin.
4- İç cebiniz gibi güvenli bir yerde evinizin ve otomobilinizin yedek anahtarını bulundurun.
5- Hırsızların kapınızı açmasına engel olmak için mümkünse bir alarm sistemi edinin.
6- Özellikle alt katlarda oturuyorsanız, akşamları mutlaka perdeleri kapalı tutun ve kapı önü antrede lambayı açık bırakın.
7- Yeni bir eve taşındığınızda mutlaka kapı anahtarlarınızı değiştirin.
8- Evinizde belirli günler çalışan yardımcınıza anahtar vermeniz gerekiyorsa, kapıdaki kilitlerden sadece birini açan anahtarı verin. Onun geleceği günler sadece o kilidi kullanarak yardımcınızla yollarınızı ayırdığınızda ekstra çilingir masrafından kurtulabilirsiniz.

cilingir

Çilingir – Tur Assist

Bir çilingirden beklentiler nelerdir?

Çilingirler sadece açılmayan kilitleri açmanın yanı sıra birçok sorunu da çözebilme yeteneğine ve bilgisine sahip uzmanlardır. İyi bir çilingirin yapabilecekleri şu şekilde özetlenebilir:

1- Garaj, kapı, asma kilit gibi birçok kilidin anahtarlarını iyi bir çilingir kesebilir.
2- İyi bir çilingir, standart bir kapı ya da penceredeki kilidi tamir edebilir, tedarik edebilir.
3- Bazı profesyonel çilingirler, elektronik kilitlerin erişimini de sağlayabilirler.
4- Çilingirler, anahtarların kopyasını çıkarabilirler.
5- Kilidin şifresini değiştirmek, kilide emniyet sistemi takmak da bir çilingirin uzmanlığı kapsamındadır.
6- Şifresi unutulan kasaların açılması, zorlamadan dolayı hasar görmüş kasa kilitlerinin tamiri, iyi bir çilingirin uzmanlık alanına girer.
7- Kilitli kalan kapıların açılması işlemi ise bir çilingire en çok ihtiyaç duyulan durumdur.

Eyvah, çilingir arıyorum!

Kapı kilidinizde oluşabilecek herhangi bir sorunda yalnız değilsiniz. Tur Assist güvencesindeki @HOME konut yardım paketi, çilingir gerektiren her sorununuzda, acil müdahale ve tamir hizmeti sağlamak için konutunuza konusunda uzman ve donanımlı bir ekip gönderir. Üstelik @HOME konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından tesisat arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz @HOME konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Çilingir Hakkında Her Şey!” yazımızdan Çilingir kategorisine gidebilir ya da “Profesyonel Anahtarcı” yazımızı inceleyerek profesyonel bir anahtarcı hangi özelliklere sahip olması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: