Doğalgaz Açma Elemanları: Doğalgaz Vanası ve Doğalgaz Musluğu

Doğalgaz Açma ve Kapama Elemanları: Doğalgaz Vanası ve Doğalgaz Musluğu

Doğalgaz vanaları ve doğalgaz muslukları, tüketicilerin erişebileceği açma kapama elemanları olup, bu aparatların kullanımı ölçme ve basınç kontrol cihazları kadar komplike değildir. Söz gelimi kullanıcılar toz ve pisliklerin hassas kontrol vanalarına zarar vermemeleri için kullanılan filtre ünitelerine ya da basıncı ölçen manometrelere erişmeye ya da bir işlem yapmaya genellikle ihtiyaç duymazlar. Ancak mesken sahipleri açma kapama aparatlarını çeşitli sebeplerden dolayı kullanmak isteyebilirler.

Doğalgaz musluğu nedir?

Teorik olarak gaz musluğu, tesisatı açmak veya kapamak ya da bağlı bulunduğu cihazların gaz kullanımını kontrol etmek için kullanılır. Küresel musluklara benzer. Doğalgaz musluğu ile gaz ayarı yapılamaz.

Doğalgaz Vanası

Doğalgaz Vanası

Doğalgaz vanası nedir?

Doğalgaz vanaları, ana gaz vanaları ve servis vanaları olmak üzere ikiye ayrılır. Ana gaz vanaları binaya verilen gazı tamamen güvenli bir biçimde açmak veya kapatmak maksadıyla ana boru hattına konulan küresel tip gaz açma/kapama elemanıdır. Servis vanaları ise, sayaçlarda ve doğalgaz kullanan her cihazda kullanılan küresel vana olarak da adlandırılan açma/kapama elemandır.

Bu vanalar, DIN 3357 ve TSE 9809 standartlarına uygun olarak:

– PN 1 Basınç sınıfında,

– Tam geçişli olarak,

– Gövdeleri pirinç, dış kaplamalarının üzeri nikel olacak şekilde,

– Küre kısımları da sert krom kaplı pirinç veya paslanmaz çelikten üretilir.

Doğalgaz vanası nasıl açılır? Nasıl kapanır?

Doğalgaz vanası ile bağlı bulunduğu boru “T” harfini oluşturuyor ise doğalgaz vanası kapalı demektir. Vana ile boru aynı hizada duruyorsa doğalgaz vanası açık demektir.

Unutmayın, Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, doğalgaz tesisatı problemlerinde de size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com internet sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezimize konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Doğalgaz tesisatlarındaki menfezler hakkında bilgi alabilir ya da doğalgaz tesisatı kategorimize geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: