Kalorifer Peteklerinin Havası Nasıl Alınır? | Tur Assist

Kalorifer Peteklerinin Havası Nasıl Alınır?

Eğer radyatörünüz ısınmıyorsa veya radyatörlerinizden ses geliyorsa problemin sebebi büyük bir ihtimalle sistemin hava yapması, yani suyun içinde hava bulunmasıdır. Özellikle ısıtma sistemlerinde su eksildiğinde, hava eksilen suyun yerini doldurur, ardından belirli noktalara sıkışarak suyun geçişini engeller. Isıtma tesisatındaki su, radyatörlerin her noktasını homojen olarak dolaşamadığında radyatör yüzeyinin bir kısmı soğuk kalır ya da ısıtma sistemi çalışmaya başladığında radyatörlerden ses gelir. Peki, böyle bir durumda peteklerin havası nasıl alınır?

peteklerin havası nasıl alınır

Peteklerin havası nasıl alınır?

Yukarıdaki bir durumla karşılaştığınızda ısıtma cihazınızın çalışır konumda olduğundan ve ısıtma sistemi içerisindeki suyun sıcak olduğundan emin olun. Isıtma cihazının çalışması, suyun hareketi ve oluşan basınçla radyatör içindeki havanın dışarıya atılması sağlar. Radyatörlerden var olan havayı almak için öncelikle purjör anahtarını sokarak yavaşça gevşetin, purjör üzerindeki plastik parçayı döndürerek aşağı konuma getirin. Bu işlemi yaparken hava ile beraber çıkacak tazyikli suyun etrafa zarar vermemesi için radyatörün alt kısmına geniş bir leğen koyun.

Yukarıda bahsettğiniz işlemlerden sonra önce purjörden hava çıkmaya başlayacaktır. Hava sesi kesildiğinde ve purjörden sadece su geldiğinde radyatör içindeki hava tahliye edilmiş olacaktır. Purjörden hiç hava gelmediğinden emin olduğunuzda purjör anahtarı ile purjörü kapatın. Tesisattaki suyu kontrol ederek eksilen suyu tamamlayın. Bazı purjörlerde bu işlem tornavida ile de gerçekleştirilir. Toplanan suyun pis olduğunu ve eşyalara leke bırakabileceğini göz önünde bulundurun.

Unutmayın, Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, doğalgaz tesisatı problemlerinde de size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com internet sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezimize konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Doğalgaz tesisatı kategorimize geri dönebilir ya da doğalgaz boruları hakkında bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.