Elektrik Tesisatında Döşeme Altı Kanal Nasıl Döşenir? |Tur Assist

Döşeme Altı Kanal

Elektrik tesisatında kanal, izole elektrik kablolarının güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan bir aparattır. Elektrik enerjisinin kanallar aracılığı ile tavan ve duvar yerine zemin altından iletimini sağlayan kanal sistemine de döşeme altı kanal sistemi denir.

Döşeme altı kanallar, çalışma ortamlarını kablo karışıklarından kurtardığı gibi sanılanın aksine gelecekteki ihtiyaçlara da cevap verecek yapıda bir çözüm sunar. Yani dekorasyona dokunmadan sistemin kapasitesi kolayca artırılır. Bu sistemde zayıf akım, kuvvetli akım ve veri kabloları birbirinden ayrı olarak döşenebilir. Döşeme kanal sistemi, döşeme altı kanal ile yapıldığı gibi, zemin yüzeyinden balık sırtı döşeme kanal sistemi kullanılarak da gerçekleştirilebilir.

Döşeme Altı KanalDöşeme altı kanallar, metal (galvaniz çelik) veya PVC esaslı üretilir. Kanallarla beraber kullanılan diğer aparatlar döşeme altı buat, döşeme altı priz kutusu, diğer kutu ve çıkış elemanlarıdır.

Elektrik tesisatında döşeme altı kanal nasıl döşenir?

  • Döşenecek alana göre boru ve aparat seçim yapılır.
  • Önce döşeme altı borusu, ardından döşeme altı kanalı döşenir, son olarak priz ve anahtarlar yerleştirilir.
  • Tüm işlemlerde proje baz alınır.
  • Döşeme altında yumuşak PVC boru kullanmaz.
  • Döşeme altı kanal seçimi kanal içinden geçecek iletkenlerin durumuna göre yapılır.
  • Döşeme işlemini yaparken yarı açık kanal kullanılır.
  • Priz yerleşiminde döşeme üzerindeki buat ve bürotik bloklar tercih edilir.
  • Aynı şekilde anahtar seçiminde de bürotik bloklar tercih edilir.

Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, elektrik tesisatı ile ilgili acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından su tesisatı arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Elektrik Tesisatı kategorimize geri dönebilir ya da Elektrik Tesisatındaki Kanal ve Kroşeler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: