Priz Tesisat Kabloları Nasıl Çekilir?| Tur Assist

Priz Tesisat Kabloları

Prizler elektrikli cihazlara, bir elektrik devresinden bir fiş aracılığı ile enerji alınmasını sağlayan araçlardır. Priz tesisat kabloları çekilirken yapılması gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

Kaba inşaat esnasında henüz beton dökülmeden linye buatı ile kat panosu arasındaki borulama işlemi yapılır. Binanın duvarları son haline gelmeden linye buatı ile priz kasası arasındaki iniş boruları yatay veya dikey olarak döşenir. Ardından boru uçlarına priz kasaları monte edilir.

Kat panosundan linye buatına kadar olan linye hattı, susta ve kılavuz yardımıyla müstakil hat olarak çekilir. Toprak ve nötr bağlantılarının ortak kullanılmamasına dikkat edilir. Ardından linye buatından sıva altında yapılan sorti inişleri kullanılarak susta ve kılavuz yardımıyla priz sortisi çekilir. Priz linye ve sorti kabloları birbirine uyumlu olacak şekilde klemens veya kovanla bağlanır.

Ana panodan priz linyesinin üzerindeki her priz sortisine uygun W otomat bağlantısı yapılır. Priz kasasında bulunan kablolara ilgili prizi bağlayarak priz sortisi tamamlanır.

Priz Tesisat Kabloları

Priz Tesisat Kabloları

Priz Tesisat Kabloları Döşenirken Nelere Dikkat Edilir?

Süreç içerisinde mümkün olduğu kadar dirsek kullanılmaması, prizlerin yer döşemesinden 40-50 cm yükseğe monte edilmesi, priz linye ve sortisinde üç ayrı renk kodu kullanılması, dört giriş çıkışın üzerinde bir ihtiyaç varsa kare buat kullanılması, dirsekle kullanmak gerekirse dirseklerin borulara tam olarak oturtulması ve hemen sıva ya da alçıyla sabitlenmesi önem arz eder.

Unutmayın, elektrik tesisatınız ne kadar usta eller tarafından döşense de zaman zaman arızalar yaşayabilirsiniz. Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, prizleriniz dahil elektrik tesisatınızın bozulması, kısa devre yapması veya hasar görüp çalışamaz hale gelmesi durumlarında, acil müdahale ve tamir hizmeti sağlamak için konutunuza konusunda uzman ve donanımlı bir elektrikçi ekibi gönderir.

www.turassistleyasam.com internet sitesi üzerinden satın alabileceğiniz @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından su, kalorifer tesisatı arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Priz Tesisat Kabloları Nasıl Çekilir?” yazısından Elektrik Tesisatı kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.