Sıva Üstü Elektrik Tesisatında En Çok Kullanılan Malzemeler Nelerdir? | Tur Assist

Sıva Üstü Elektrik Tesisatında En Çok Kullanılan Malzemeler

Elektrik tesisatları, gözle görülebilen sıva üstü elektrik tesisatı ve inşaat aşamasında sıva yapılmadan önce duvar, tavan ve zeminlerin içine yapılan sıva altı elektrik tesisatı olarak ikiye ayrılır. Sıva üstü elektrik tesisatı, genellikle zayıf akımların iletilmesi için kullanılır.

Sıva Üstü Elektrik Tesisatında En Çok Kullanılan Malzemeler

Sıva Üstü Elektrik Tesisatında En Çok Kullanılan Malzemeler

Sıva üstü elektrik tesisatında kullanılan malzemeler nelerdir?

Dübel: Genellikle plastikten yapılmış bir tutturma aparatıdır. Beton ve duvar gibi yerlerde elektrik tesisatı malzemelerini tutturmak için kullanılır. Matkap tarafından açılan oyuklara monte edilir. 5-6-7-8-10-12 mm çapındaki dübeller en çok tercih edilenlerdir. Özel durumlar için çelik ve alçıpan dübeller kullanılmasına rağmen plastik dübeller en yaygın kullanım alanına sahip dübellerdir.

Kablo kanalı: Sıva üstü elektrik tesisatında, iletkenlerin sıva üstünden iletimi için imal edilmiş kanal sistemidir. Genellikle tavan ve duvara monte edilir. En çok PVC kanallar tercih edilir. Isınan kabloların soğuması için kullanılan delikli modelleri de mevcuttur. Ray tipi kanallar ise duvar ve tavana monte edilen konsollar aracılığıyla döşenir.

Kroşe: Evlerde ve küçük işyerlerinde daha çok tercih edilen kroşeler kabloların herhangi bir yere monte edilmesini sağlar. Görsel güzellik sağlamanın yanı sıra kabloları dış etkenlerden, insanları da elektrik akımının etkilerinden korur. Genellikle plastik ve sac, bakır gibi malzemelerden üretilirler. Vidalı, tandır, plastik çivili, antigron, yapışkan gibi modelleri vardır. En çok plastik çivili kroşe ve antigron kroşe kullanılır. Bu kroşeler kabloları tutucu kısım, kroşenin montajını sağlayan vida ve çelik çivi olmak üzere 3 bölümden oluşur. 1-10 arasında değişen kroşe numaraları çap büyüklüğüne göre sıralanır.

Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, elektrik tesisatı ile ilgili acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından su tesisatı arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Elektrik Tesisatı kategorimize geri dönebilir ya da Elektrik Tesisatı Boruları ve Kasaları hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: