2 Kalorifer Peteği Arızaları ve Çözümleri | Tur Assist

Kalorifer Peteği Hakkında

Kalorifer peteği en genel tanımı itibariyle sıcak su ile çalışan ısıtıcı sistemlerinin bir parçasıdır. Ev ya da iş yerine uygun olarak çizilen mühendislik projesi doğrultusunda mekanın farklı bölmelerine yerleştirilen kalorifer petekleri içerisindeki sıcak suyun havaya verdiği ısıyla mevcut ortamın ısınmasını sağlar. Kalorifer petekleri kullanılan malzeme türü ve şekline göre çelik radyatörler, dökme demir radyatörler, panel radyatörler ve alüminyum radyatörler olmak üzere dört çeşide ayrılırlar.

Kalorifer peteği

Kalorifer peteği

Sık karşılaşılan kalorifer peteği arızaları

En yaygın kalorifer peteği arızalarından biri peteklerin bir kısmının yanmamasıdır. Genelde bu durumda peteklerin üst kısımları ısınıp alt kısımları ısınmaz ya da bunun tam tersi görülür. Eğer peteğin alt kısmı ısınıp üstü ısınmıyorsa kalorifer petekleri ters monte edilmiş olabilir. Eğer problem bunun tam tersi ise peteklerin temizliğiyle ilgili bir problem ya da tıkanma problemi ile karşı karşıyasınız demektir.

Yukarıda bahsedilen durum haricinde sık görülen arızalardan bazıları kombinin derecesi yüksekte olmasına rağmen peteklerin hiç ısıtmaması, en son peteğin hiç ısınmaması, kombi filtresinin tıkanmasıdır. Kombinin sürekli arızalanması ve kendi kendine sönmesi de sıkça karşılaşılan arıza durumlarından bir diğeridir. Kalorifer peteği arızalarında çözüm için en kısa süre içerisinde işinde uzman, deneyimli kişilerle ve firmalarla iletişime geçmek hem zaman hem de para tasarrufu olarak sizlere geri dönecektir.

Kalorifer peteği çürümelerini önlemek için yapılması gerekenler

Kalorifer peteği çürümesini önlemek için alınabilecek tedbirlerden bir tanesi peteklerin üzerine ıslak veya nemli bez ya da havlu gibi tekstil ürünlerinin asılmamasıdır. Peteklerin içerisindeki suyun boşaltılıp uzun süre bekletilmemesi gereklidir. Bu durum boşalan peteklerin ve boruların içi oksijenle temas ederek paslanmaya sebep olacağından bu durum dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli noktadır.

Kalorifer peteği bakımı neden önemlidir?

Kalorifer peteği

Kalorifer peteği

Aniden bastıran soğuk kış günlerinde evde kötü bir sürpriz yaşamamak için petek bakımlarının düzenli periyotlarla yaptırılması ve temizlenmesi çok önemlidir. Peteklerin bakımının ve temizliğinin düzenli olarak yaptırılması hem ısı kaybını hem de maddi kayıpları önler.

Zira bakımı ve temizliği yapılmayan peteklerden randıman alınamayacağı için kombiyi hangi seviyeye getirmiş olursanız olun kalorifer petekleri efektif bir biçimde ısınmaz, haliyle odayı ya da evi ısıtmanız daha maliyetli bir hale gelir.

Üstelik olası arızalarda hem soğukta kalmış hem de fazla enerji sarf eden peteklerden dolayı ödediğiniz yüksek meblağlı faturaların yanı sıra ekstra tamirat faturası ile de karşılaşmış olursunuz.

Bir diğer önemli nokta da kalorifer peteklerinin ömrüdür. Yılda bir kez yaptıracağınız bakım ve temizleme işlemi sayesinde peteklerdeki devridaim yapan suyun kir ve kireç tutmasını önleyerek kalorifer peteğinin ömrünü uzatmış olursunuz.

Kalorifer peteği arızalarında da Tur Assist yanınızda!

Tüm ısıtma sistemlerinde olduğu gibi kalorifer peteklerinde de zaman zaman aksaklıklar yaşanabilir. Tur Assist’in @Home konut yardım paketine sahipseniz, evinizdeki tüm ısıtma sistemini de güvenceye alabilirsiniz. Kalorifer peteği ve diğer su tesisat sisteminizde karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorunda 0850 202 47 99 telefon numarasından çağrı merkezimizi 7/24 arayabilirsiniz.

Üstelik @Home konut yardım paketi, cam kırılmasından elektrik ve su tesisatı arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır. Ayrıca evinizde yaşayabileceğiniz kilit sorunlarında size çilingir yönlendirir.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz. @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitesi üzerinden de inceleyebilirsiniz.

“Kalorifer Peteği Arızaları ve Çözümleri” yazımızdan Kalorifer Tesisatı kategorisine gidebilir ya da “Radyatör Çeşitleri“ hakkında bilgi alabilirsiniz.

 


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Mete - 3 Yıl Önce

Güneydoğu Anadolu bölgesi için hangi illerde şubeleriniz var?

  tur-admin - 3 Yıl Önce

  Merhabalar Mete Bey,
  Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz.
  Bizimle 0 850 202 47 99 no’lu telefondan iletişime geçebilir, ya da info@turassist.com mail adresine telefonunuzla birlikte sıkıntınızı iletebilirsiniz.
  Saygılarımızla,
  Tur Assist

Comments are closed