Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır? | Tur Assist

Kalorifer Petek Temizliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ülkemizde dört mevsim yaşanırken özellikle kış günlerinin soğuk ve zorlu koşulları da bilinmektedir. Böyle günler için hepimiz farklı yakacak materyallerinden yararlanan ısınma gereçlerini kullanırız. Bunlar içerisinde en yaygın olarak kullanılan kalorifer petekleri, çağımızda artık çok fazla tercih edilmese de kömür kazanları veya doğalgazdan yararlanıp ısınmamızı sağlayan donanımlardır. Özellikle karasal iklime sahip ülkemizde çetin geçen kış günlerinin kurtarıcısı kalorifer peteklerini açmadan bir gece geçirmemiz pek mümkün olmayacak derecede zordur.

Kalorifer petek temizliği

Kalorifer petek temizliği

Peteklerin temizlik zamanının geldiğini nasıl anlayabiliriz?

Peteklerinizin arızalandığını ya da artık temizlenme zamanının geldiğini, peteklerinizi açtığınızda gelen hoş olmayan bir kokudan veya peteklerinizin bulunduğu ortamı eskisi kadar verimli ısıtmamasından anlayabilirsiniz. Bazı yeni nesil doğalgaz kombilerinde petek arıza ve basınç göstergesi de bulunabilmektedir.

Kalorifer peteklerinin bakımı

Kalorifer petek temizliği

Kalorifer petek temizliği ve bakımı

Petek bakımını yaptırmamak ya da temizletmemek daha sonra peteklerin işlevinin yitirmesine sebep olup kış günlerinde zorluk çekmenize sebep olabilir. Bu nedenle de kalorifer petek temizliği ve bakımı yaz mevsimlerinde dahi kilit rol oynamaktadır.

Üstelik peteklerimizin bakımı için yetkili bir servis ya da tesisatçılardan faydalanabileceğimiz gibi bir noktaya kadar bu temizliği kendimiz de yapabiliriz;

– Petek temizliğinize başlamadan önce kombinizi mutlaka kapatmanız gerekir. Çalışır vaziyette temizliğini yapmanız, yüksek sıcaklıktaki basınçlı kombi suyunun üzerinize temas ederek kalıcı ve ileri düzey vücut yanığı oluşturmasına sebep olabilir.

– Kombinizi kapattıktan sonra petek vanalarından suyu tahliye etmek için banyonuzdaki petek vanasını kullanmanız önerilir. Çünkü gidere en yakın vana banyo peteği vanasıdır. Böylelikle ev ya da ofisinizi kalorifer suyu ile kirletmekten kaçınmış olursunuz.

– Su tahliyesini tamamladıktan sonra kalorifer peteklerinizin dışını ve ızgara kısımlarını temizlemek için ıslak bir bezi ince bir çubuğa sarıp ızgara aralarını temizleyebilirisiniz.

– Temizleme işleminden sonra peteklerinizden hoş bir koku gelmesini isterseniz bir kaç damla deterjan damlatabilirsiniz.

– Peteklerinizin ısı kaybını önlemek ve daha fazla verim almak için de petek arkalarına aynı ebatta bir mukavvaya folyo sarıp koyabilirsiniz.

Son zamanlarda piyasada petek temizleme kimyasalları ve temizlik makineleri oldukça gündemde. Ancak çok az firma maliyeti yüksek makineler ve uzman bir kadro ile hizmet veriyor. Dolayısıyla kalorifer petek temizliği ya da arıza giderme gibi profesyonel bir yaklaşım gerektiren bir hizmete ihtiyaç duyduğunuzda 1996 yılından beri 11 milyonu aşkın müşteriye hizmet vermiş Tur Assist’i seçebilirsiniz.

Unutmayın, bir evin en önemli demirbaşları arasında bulunan kalorifer petekleri ile sıkıntı yaşadığınız her anda Tur Assist tarafından yönlendirilen uzman ekiplerin yardımı ile problem anında giderilir. Tur Assist güvencesindeki @HOME konut yardım paketi, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinde inceleyebileceğiniz @HOME konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine kadar yardım sağlar, cam kırılmasından elektrik ve su tesisatı arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

“Kalorifer Petek Temizliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler” yazımızdan kalorifer tesisatı kategorimize dönebilir ya da “Radyatör Bakımı ve Temizliği” hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.