Neden Yerden Isıtma Sistemi? | Tur Assist

Yerden Isıtma Sistemi Daha Konforlu ve Daha Ekonomik!

Yerden ısıtma sistemi gerek evlerde gerekse iş yerlerinde enerjiyi verimli kullanmak için uygulanan yöntemlerden biridir. Yerden ısıtma sistemi için farklı metotlar kullanılır. Örneğin büyük iş yerleri ya da villalarda yerden su boruları ile döşenen, yani sulu yerden ısıtma sistemleri tercih edilir.

yerden ısıtma sistemi

Yerden ısıtma sistemi – Tur Assit

Sulu yerden ısıtma sistemi dışında küçük dairelerde, kış bahçesi veya kapalı balkonların ısıtılmasında ve hatta hamamlarda yaygın olarak kullanılan bir diğer alternatif ise, elektrik kabloları aracılığıyla zeminden ısıtma yöntemidir. Karbon filmle yerden ısıtma ise parke ve halı altı ısıtması için özellikle camilerde tercih edilen oldukça etkili bir yöntemdir.

“Ayağını sıcak, başını serin tut” diyen atalarımızın öğütlerine tam da uygun düşen yerden ısıtmalı mekanlar, tahmin edileceği üzere radyatör ya da klimalara nazaran çok daha konforlu bir ısıtma imkanı sunarlar. Evlerin ve ofislerin haricinde yüzme havuzu, hamam, sera, hastane, okul gibi birçok mekan, bu yöntemle hem daha ekonomik, hem de daha konforlu bir şekilde ısıtılabilmektedir.

yerden ısıtma sistemi

Yerden ısıtma sistemi – Tur Assist

Yerden ısıtma sisteminin avantajları nelerdir?

1- Radyatörlü ısıtma sistemine göre daha konforludur. Örneğin zemini 22-30°C sıcaklıkta ısıtılan bir ortamda bulunan kişi, aynı sıcaklığa sahip radyatörle ısıtılan bir ortama göre kendini daha çok ısınmış hisseder.

2- Tozların ortama daha az yayılmasını sağladığı için alerjik bünyeler ve hatta astım rahatsızlığı olanlar için daha avantajlıdır.

3- Radyatöre göre çok daha ekonomiktir. Yerden ısıtma sistemi olan mekanlarda ısı homojen olarak dağılır. Yerden ısıtıma sistemi ile %20-50 arasında enerji tasarrufu sağlamak mümkündür. Çünkü radyatör sistemlerinde su beslemesi 70-90°Cçalışırken, yerden ısıtma sistemlerinde su besleme için gereken sıcaklık sadece 35-40°C’dir.

4- Bu sistemler güneş kolektörü gibi sistemlere daha kolay entegre olabilmektedir, bu nedenle çevre dostudurlar.

5- Yerden ısıtma sistemi hem görsel hem de hareket konforu açısından avantajlıdır. Ortamda bir radyatör, soba veya klima bulunmadığı için, bu yöntem dekorasyon açısından da kullanıcıya hareket özgürlüğü tanır.

Yerden ısıtmada olabilecek sorunlarda Tur Assist yanınızda!

Diğer ısıtma sistemlerinde olduğu gibi yerden ısıtmada da zaman zaman aksaklıklar yaşanabilir. Tur Assist’in @HOME konut yardım paketine sahipseniz, evinizdeki yerden ısıtma sistemini de güvenceye alabilir, herhangi bir sorunda 0850 202 47 99 telefon numarasından çağrı merkezimizi 7/24 arayabilirsiniz.

Üstelik @HOME konut yardım paketi, cam kırılmasından elektrik ve su tesisatı arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır. Ayrıca evinizde yaşayabileceğiniz kilit sorunlarında size çilingir yönlendirir.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @HOME konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Yerden Isıtma Sistemi Daha Konforlu ve Daha Ekonomik! yazımızdan Kalorifer Tesisatı kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogumuza geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: