Petek Bakımı | Tur Assist

Petek Bakımı Deyip Geçmeyin!

Her yıl kış mevsimi gelmeden petek bakımı yaptırmak, yaşam alanlarında ısı kalitesinin düşmesine engel olduğu gibi, ısı yayılımının dengeli ve kaliteli olmasını da sağlar. Üstelik düzenli olarak petek bakımı yaptırmak, ısıtma tesisatlarının diğer parçaları gibi, bizlere hem ısı tasarrufu sağlar hem de daha düşük ısınma faturası olarak geri döner.

petek bakımıPetek nedir?

Dairelerimizde kullandığımız radyatörlere, halk dilinde petek adı verilir. Radyatörler, evlerimizde kalorifer ısısını oda içinde dağıtan metal bölümdür.

Kendi içerisinde devri daim yapan sıcak su, ısının yayılmasını böylece ortamın ısınmasını sağlar.

Ne zaman petek bakımı yaptırmalısınız?

Zamanla peteklerin iç yüzeylerinde kireç, çamur, balçık ve korozyon artıkları birikerek ısınma veriminin düşmesine neden olur.

– Peteklerinizin belirli noktaları ısınmıyorsa,
– Peteklerinizden koyu renkli bir sıvı geliyorsa,
– Kombiniz çalışırken normalden daha fazla ses yapıyorsa,
– Kombinize en uzak peteğiniz, diğerlerinden daha düşük performans gösteriyorsa petek bakımı yaptırma zamanınız gelmiş demektir.

Bununla birlikte, düzenli çalışan bir ısıtma sisteminin verimli bir ısıtma performansı sergileyeceği ve ısıtma giderlerini azaltacağını göz önünde bulundurarak her sene kış gelmeden kombi ve petek bakımı yaptırmak yerinde olacaktır.

Petek bakımı

Petek bakımı yaptırmaktaki temel amaç, zamanla biriken kireç tortuları ve pislikleri sorun derinleşmeden ısıtma sisteminden arındırmak, sistemde biriken havayı almak, su basıncını ayarlayarak su geçişini sağlıklı bir zemine oturtmaktır.

Su geçişinde problem tespit edilirse, peteklerin havası alınır, modern temizleme ve filtreleme cihazları ile içerideki suyun temizlenmesi sağlanır. Süreç, tüm tesisatta temiz su akışı sağlanana kadar devam eder.

Tur Assist tarafından size sunulan @HOME paketi,  kalorifer tesisatınızda tamirat gerektiren durumlar ile rutin kombi ve petek bakımı için, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @HOME paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @HOME paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Petek bakımı deyip geçmeyin yazısından Kalorifer Tesisatı kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Blogu’na geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: