Petek Temizleme Kimyasalı Neden Önemli? | Tur Assist

Petek Temizleme Kimyasalı Sayesinde Petekleriniz Güvende

Kışın sıcacık evinizde rahat rahat oturup yorucu geçen günün acısını çıkartırken birdenbire üşümeye mi başladınız? Kombinin ısı ayarlarına bakayım derken aslında peteklerin soğumaya başladığını, hatta neredeyse buz kestiğini mi fark ettiniz? O zaman size kötü bir haberimiz var, büyük bir ihtimalle petekleriniz arızalanmış; ancak endişe etmenize gerek yok, talebiniz üzerine yardımınıza koşan uzman ekiplerin kullandığı petek temizleme kimyasalı, peteklerinizi en ince ayrıntısına kadar temizleyerek, peteklerinizin sorunsuz çalıştığı ilk günkü evinizi gibi sımsıcak yapıyor.

Petek temizleme kimyasalı

Petek temizleme kimyasalı

Peteklerin arızalandığı nasıl anlaşılır?

Eviniz artık eskisi gibi ısınmıyorsa, peteklerde ısı transferi geç oluyorsa ve kombiyi istediğiniz şekilde ayarlamanıza rağmen petekler zor ısınıyorsa kalorifer peteklerinizde arıza olabilir. Bu belirtilerilere ek olarak peteklerin bir bölümü ısınırken diğer bölümü soğuk kalıyorsa, üst kısımları yeteri kadar ısınıp alt kısımları ısınmıyorsa, kombinizde bulunan sirkülasyon pompası alışılmadık sesler çıkartıyorsa kalorifer petekleriniz arızalanmış demektir.

Petek temizleme kimyasalı nedir?

Petekleriniz artık eskisi gibi verimli bir şekilde evinizi ısıtmıyorsa, genellikle sebebi kalorifer tesisatındaki tesisat suyunun kimyasal yapısındaki deformasyonlar sebebiyle oluşan tıkanıklıklardır. Devridaim suyunun sertliği, metal korozyonu, mikroorganizmalar, borularda bulunan kireç vs. gibi etkenler peteklerin iyi bir şekilde ısıtmamasına sebep olur.

Petek temizleme kimyasalı ise, hiçbir şekilde plastik ve metal yüzeylere zarar vermeden, tesisatınızın ömrünü uzatarak peteklerinizi temizleyen özel bir formüle sahiptir. Peteklerinizin dibinde biriken tortu ve çamur ile kombinizin eşanjörüne yapışmış olan kireç peteklerinize zarar verir. Petek temizleme kimyasalı ise, tesisatınıza ve peteklerinize hiçbir şekilde zarar vermeden bu atıkların kimyasal yapısı ile oynayarak onların suya karışmasını önleyerek durulama ile tesisattan çıkmasını sağlar.

Petek temizleme kimyasalı

Petek temizleme kimyasalı

Bu yöntem sayesinde kombiniz suyu çok daha hızlı bir şekilde ısıtabildiğinden, petekleriniz de daha hızlı bir şekilde evinizi ısıtmış olur. Sağlam şekilde çalışan petekleriniz, yorulmadığı ve gereğinden fazla enerji sarf etmediği için yüksek doğalgaz faturaları ile karşılaşma riskinizi de azaltmış olursunuz.

Tur Assist evinizin ısısını da düşünüyor!

Evinizde petekler son zamanlarda yeterli derecede ısı vermiyorsa, gelen doğalgaz faturaları cebinizi yakmaya başladıysa, peteklerinizin bakım ve temizlenme vakti gelmiş demektir. 1996 yılından beri asistans hizmetlerinde Türkiye’nin bir numarası Tur Assist’in sizin için düzenlemiş olduğu @Home konut yardım paketi dahilinde bulunan hizmetlerden yararlanarak evinizin petek temizliğini de yaptırabilirsiniz.

Yardım talebiniz üzerine Tur Assist tarafından size yönlendirilecek olan uzman ekipler, peteklerinizdeki sorunu tespit ettikten sonra petek temizleme kimyasalı veya diğer uygun yöntemlerle peteklerinizi temizler. Böylece size sadece evinizin keyfini sürmek kalır.

Üstelik @HOME konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasında camcı gönderilmesinden elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine konut yardım taleplerinizi iletebilir, @HOME konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Petek Temizleme Kimyasalı Sayesinde Petekleriniz Güvende” yazısından Kalorifer Tesisatı kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: