Radyatör Nasıl Temizlenir? | Tur Assist

Radyatör Nasıl Temizlenir? Soğuk Günlerin Dostu; Bakımlı Radyatörler

Evlerimizin dolayısıyla da bizim ısınmamızı sağlayan radyatörler, kış ayları boyunca en yakın arkadaşımız haline gelen demirbaşlardır. Radyatörlerin düzenli çalışması, ısıyı doğru şekilde eve yayması, beklenmedik arızalar yapmaması için radyatör bakımımızı aksatmamamız gerekir. Genellikle ısı kaybı yaşayana dek hiçbirimiz radyatör bakımını önemsemeyiz.

Radyatör nasıl temizlenir

Radyatör nasıl temizlenir | Tur Assist

Radyatör bakım ve temizliğinin önemi

Ancak kulak ardı ettiğimiz bu bakım gün gelir buz gibi bir ev olarak karşımıza çıkar. İşte bu noktada radyatör temizliği ve bakımı önem kazanır. Soğuk kış günlerinde hastalanmak istemiyorsanız, sıcacık evinizde kışın tadını çıkartmak için gelin birlikte radyatör nasıl temizlenir, bakalım.

Radyatör nasıl temizlenir?

Evinizde bulunan radyatörleri, ısı kaybı yaşamamak için senede bir temizlemeniz gerekir. Genellikle kış mevsimine girmeden önce temizlemeniz gereken radyatör nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız öncelikle evinize yayılan ısının ne şekilde eksilebileceğine bir göz atalım.

Radyatör içerisinde devir daim yapan ve bu şekilde evinize ısı yayan su kireç tuttuğunda, çamurlaşmaya başladığında su devir daimi yavaşlayacağından ve aksayacağından gerektiği gibi sıcaklık verememeye başlar.

Boş yere çalışan petekler ay sonunda kabarık doğalgaz faturası olarak cebinize yansır. Bu gibi durumlarda, evinizde daha fazla ısı kaybı yaşamamak için, radyatör nasıl temizlenir acaba diyerek bireysel olarak radyatörünün bakımının yapılması işlemine girişebilirsiniz;ancak önceden söylemek gerekir ki, radyatör temizlemek kulağa geldiği kadar da basit bir işlem değil.

Sizin manuel yöntemlerle yapacağınız temizlik esnasında radyatörlerinizde çok daha büyük hasarlar meydana gelebilir, bunun sonucunda da evinize tamirat için tesisatçı çağırmak zorunda kalabilirsiniz. İşte bu yüzden yılda bir kez rutin olarak peteklerinizi temizlemeli ve bakım yaptırmalısınız. Oturup radyatör nasıl temizlenir diye kara kara düşünmek yerine, radyatör temizliğini işinin ehli profesyonel kişilere bırakarak çok daha kesin ve doğru çözümlere ulaşabilirsiniz.

Profesyonel bir şekilde radyatör nasıl temizlenir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kendi başınıza radyatörleri temizlemeye çalışırsanız daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında, herhangi bir tesisatçı çağırmayı da radyatör nasıl temizlenir sorusuna bir başka yanıt olarak görebilirsiniz ancak, rastgele çağıracağınız alelade bir tesisatçı radyatörünüzde bulunan suyu değiştirip sadece bir pas önleyici takarak yüksek bir ücret karşılığında radyatörlerinizi temizlemiş gibi gözükebilir.

Radyatör nasıl temizleni

Radyatör nasıl temizlenir | Tur Assist

Bir süre sonra işlem esnasında hiçbir şekilde durulanmayan ve gereksiz yere kurcalanan peteklerde devir daim esnasında kombinizin zarar görebileceği derecede problemler yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu kişiler, kırıp dökme işlemlerine başvurarak bir onarım yapmaya çalışacağından ve bu işlem zorlu bir mücadele şeklinde gerçekleşeceğinden bir süre sonra eviniz tanınmaz hale gelebilir.

İşte bu yüzden işini profesyonel bir şekilde yapan uzman firmalarla görüşerek kafanızda oluşan radyatör nasıl temizlenir sorusunu en doğru şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Petekleriniz ısı kaybına yol açtığı zaman yapacağınız ilk şey, profesyonel bir şekilde çalışan uzman ekiplerle iletişime geçmek olmalıdır. Firmaların, çağrınız üzerine hemen evinize gönderdiği uzman kişiler, kullandıkları ileri teknolojik temizleme ve filtreleme cihazları ile radyatörlerinize bulunan kireci, çamurlaşmış birikintiyi temizler.

Cihazlardan peteklerinizin içine yayılan özel kimyasal madde sayesinde peteklerinizin içinde oluşan paslanmayı, kireç tortularını kolaylıkla ve ustalıkla ortadan kaldırıp bölgeyi durulayan uzman kişiler işlem sonrasında kimyasal maddenin içeride kalmamasına ve bütünüyle dışarı çıkarılmasına özen gösterirler. Siz radyatör nasıl temizlenir diye düşünürken, titizlikle çalışan işinin ehli uzman ekipler radyatörünüzü çoktan temizlemiş ve size tertemiz bir ev bırakmıştır bile.

Tur Assist sayesinde petekleriniz güvende!

Daireniz içerisindeki doğalgaz tesisatında acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda, Tur Assist güvencesindeki @HOME paketi, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer. Üstelik @HOME paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik ve su tesisatı arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @HOME paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Radyatör nasıl temizlenir yazısından Kalorifer Tesisatı kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: