Petek Temizleme Makinesi İle Servis İyi Bir Göstergedir! | Tur Assist

Neden Petek Temizleme Makinesi?

Zaman içinde bakımı yapılmayan petekler düzgün ısıtmadığı gibi ay sonunda yüksek meblağlı faturalar ile bizi karşı karşıya bırakabilirler. Peteklerimizi dikkatlice kontrol ettiğimizde petek altlarının ısınmadığını elimizle dokunarak kontrol edebiliriz.

Petek temizleme

Birçok kişi bu sorunun peteklerin içine dolan  hava ile alakalı olduğunu sanar ancak açığa çıkan havanın sebebi zaten o petek içinde biriken kireç ve atıklardır. Mesleki eğitimlerini almış profesyonel tesisatçılar tarafından tavsiye edilen kombi peteklerinin temizlik süresi en az altı ayda bir bu işlem için özel olarak geliştirilen makineler ile yapılması şeklindedir.

Petek temizleme makinesinin özellikleri

 • Makinede kullanılacak açıcı ve sökücü kimyasalların daha etkili olabilmesi için sıcak su özelliği mevcuttur.
 • Makineye kolay şekilde dolum yapılabilmesi için dolum haznesi büyük olacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Atık suyun tahliyesi sırasında kullanılan filtre, atıkların seviyesini kontrol anlamak için şeffaf malzemeden üretilir.
 • Makine pompa motoru elektrikli ve yüksek devirlidir.
 • Değişebilen başlıkları sayesinde her peteğe uyumlu olduğu gibi merkezi sistem kazan dairelerinde de kullanılabilir.
 • Temizleme makinelerinin taşıması kolay, kullanımı rahattır.
 • Yüksek desibelde ses çıkarmadığından komşularınız ya da misafirlerinizi rahatsız etmez.

Petek temizleme makinesinin kullanım alanları nelerdir?

petek temizleme

petek temizleme

 • Ev ve ofis tipi kombi ve yoğuşmalı kazanlarda rahatlıkla kullanılabilir  özelliğe sahiptir.
 • Çelik, alüminyum ve sanayi tipi radyatörler ile değişmeli başlıkları sayesinde uyumludur.
 • Ev içi tesisatlarda kullanılan pimaş borular ile birlikte, bakır ve dökme demir borularda da rahatlıkla kullanılabilir.
 • Günümüzde lüks yaşam koşullarında kullanılan yerden ısıtmalı sistemlerde ve bu sistemlerin tesisatlarında kırma ve tadilat yaşatmadan temizlik yapılabilmektedir.
 • Dış müdahaleye kapalı sistemde çalışan ısıtma tesisatlarının bakım ve temizliğinde sıklıkla kullanılmaktadır.
 • Bir tesisata sahip mobil ısıtma sistemlerinde başarı ile kullanılmaktadır.
 • Petek temizleme makineleri, güneş enerjisi ile çalışan su kolektörlerinde de başarılı bir temizlik sağlarken kolektörlere de uzun ömür kazandırmış olur.

Tur Assist evinizi de ısıtır!

Evinizdeki kalorifer sistemi son zamanlarda evinizi yeteri kadar ısıtmıyorsa, peteklerinizin yerine gelen doğalgaz faturaları elinizi yakmaya başladıysa, kalorifer sisteminizin bakım ve temizlenme vakti gelmiş demektir. 1996 yılından beri asistans hizmetlerinde Türkiye’nin bir numarası Tur Assist’in bireysel müşterileri için oluşturduğu @Home konut yardım paketi dahilinde bulunan hizmetlerden yararlanarak evinizin petek temizliğini de yaptırabilirsiniz.

Yardım talebiniz üzerine Tur Assist tarafından size yönlendirilecek olan uzman ekipler,peteklerinizdeki sorunu tespit ettikten sonra petek temizleme makinası veya diğer uygun yöntemlerle peteklerinizi temizler. Böylece size sadece evinizin keyfini sürmek kalır.

Üstelik @Homekonut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasında camcı gönderilmesinden elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com sitesinden de inceleyebileceğiniz @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Neden Petek Temizleme Makinesi?” yazısından Petek Temizliği kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.

 


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.