Petek Temizleme Uzmanlık Gerektirir! | Tur Assist

Petek Temizleme Deyip Geçmeyin!

Petek temizliğini kış gelmeden yaptırmamız ya da kendimiz yapmamız günümüzde çetin geçen kış koşulları öncesi hayati önem arz etmektedir. Aylarca temizliği yapılmamış petekler hemen olmasa bile daha sonraki zamanlarda kireçlenerek ısınma ihtiyacınızı karşılamayacak boyutlara gelebilir. Bu nedenle peteklerimizin bakımı ve temizliği sıcak yaz günlerinde dahi yapılması gereken önemli bir işlemdir.

Petek temizleme

Özellikle son yıllarda mesleki sertifikalara sahip tesisat firmaları, uzman personelleri ile petek temizlik kimyasalları ve petek temizlik makineleri ile yardımınıza koşmaktadır. Petek temizliği yapabilmek için zamanınız yok ise siz de tesisat mesleğinde uzman, sertifikasahibi, işinin ehli bir şirketten petek temizliği ile ilgili yardım isteyebilirsiniz.

Peteklerin içinde biriken kurum ve kireç petekleri bozar mı?

Peteklerin temizliği yapılmadığı süre içinde biriken kurum, kireç ve tozlar peteklerin randımanını düşürerek peteklerin ortamı yeteri kadar ısıtamamasına neden olur. Petekler bu andan itibaren ya hiç çalışmayacak ya da randımanı düşük şekilde çalışacaktır.

Petek temizliği ne zaman yapılmalı?

Peteklerin temizliği, çetin geçen kış günleri yaklaşmadan, hatta yaz aylarının sonuna doğru yapılması iyi bir tercih olacaktır.

Petek temizleme işleminin faydaları nelerdir?

petek temizliği

petek temizliği

Peteklerin içinde günden güne biriken kir, pas ve tortular ısıtma kalitesini en aza indirir. Kombi arızaları da tıpkı petek arızaları gibi peteklerde biriken tortu ve pas ile yaşanır. Hatta bazı durumlarda kombinin çalışır iken yüksek ses çıkarmasından zorlandığını anlayabiliriz. Bu durum peteklerin tıkandığı anlamına gelir. Peteklerin temizliğinin uzman ekipler tarafından petek temizleme makinesi ile yapılması gerekir. Ayrıca temizlik yapıldıktan sonra peteklerin ısıtma performansını iki katına çıkacağı gibi yakıt tüketiminde yaşayacağınız tasarrufu da faturanızda fark edebilirsiniz.

Makine ile petek temizliği

Petek temizlemede tazyikli su ile peteklerin içi temizlenir. Tazyikli suyla birlikte kullanılan kimyasal ise peteklerin içini saran kireçleri çözer. Peteğin diğer ucunda yer alan atık borusu da gelen kireçli suyu çekerek kiri, pası makinenin atık haznesine hapseder. Böylece peteklerin yerinden sökülerek temizlenmesine gerek kalmaz.

Tur Assist ile bütün bir kış sıcak bir daire!

Daireniz içerisindeki panel radyatörler dahil, kalorifer tesisatınız ile ilgili acil tamirat ya da petek temizleme işlemi gerektiren durumlarla karşılaştığınızda, Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer. Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik ve su tesisatı arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. www.turassistleyasam.com sitemizden inceleyebileceğiniz @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Petek Temizleme Deyip Geçilmez!” yazısından Petek Temizliği kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.