Sıhhi Tesisat Nedir? Karşılaşılan Problemler Nelerdir? | Tur Assist

Sıhhi Tesisat Ve Sık Karşılaşılan Arızalar Nelerdir?

Sıhhi tesisat, ev ve işyerlerine temiz kullanım suyunu ileten ve atık suyu yaşama alanından uzaklaştıran tesisatın tamamına denir. Bu tesisatı kuran ve tamirinden sorumlu olan kişilere ise sıhhi tesisatçı denir.

sıhhi tesisat

Sıhhi Tesisat Arızaları

Sıhhi tesisat arızaları nelerdir?

Musluk, lavabo ve banyo gideri, mutfak gideri gibi sıhhi tesisat branşına giren alanlarda yaşanabilecek ufak sorunlar daha büyük bir sorunun habercisi olabilirler. Bu sorunları ele alacak olursak;

Musluk conta arızaları: Musluklardan su sızıntısına sebep olabilir. Önlem alınmazsa kabarık bir fatura ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Musluk sekman arızaları: Sekman başları kırılmış ya da gevşemiş ise yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde musluk vanası boşa dönecektir.

Musluk yatak arızaları: Musluk yatağının bollaşması, çatlaması ya da kırılması durumunda musluğun alt kısmından sızıntı meydana gelebilir. Sızıntı iç taraftan dolap altlarına kadar ilerleyebilir.

Tesisat giderleri arızaları: Tesisat giderleri tıkanıklığı sebebiyle giderlerde hoş olmayan kokular meydana gelebilir ve giderden gönderilen su tekrar geri gelebilir.

Tesisat boru ve pimaş arızaları: Tesisata kadar ilerleyen borular tıkanıklık sebebi ile iş görmez hale gelebilir ve bunun sonucunda oluşan su kaçağı alt kata sızabilir.

Ana vana arızaları: Bina girişinde yer alan ana vanaların gevşemesi, contalarının deforme olması ya da şehir şebekesinden ana vanaya gelen borularda tıkanıklık yaşanması sebebiyle vanalar çalışmaz hale gelebilir.

Sıhhi tesisat arızalarının çözümleri nelerdir?

sıhhi tesisat

sıhhi tesisat

  • Tesisat bakımlarını belirli periyotlarda uzman tesisatçılara yaptırarak olası arızalara karşı önlem almış olursunuz.
  • Gider temizliğini ihmal etmemek ve tuvaletlere kağıt, peçete, hijyenik ped, ıslak mendil gibi erimesi zor yabancı maddeler atmamak tuvalet giderlerimizi sağlıklı tutmamıza yardımcı olur.
  • Musluklarımızı kapatırken var gücümüzle sıkmadan hafifçe kapalı yönüne çevirmek conta ve sekman arızalarının önüne geçebilir.
  • Mutfak lavabosu gider tesisatlarında dolap altı gider borusuna “S” şekli vermek tıkanıklığı ve kötü kokuları önlemenize yardımcı olur.
  • Bina girişine gelen ana vanaların, dış kaynaklı sorunlar yaşanmaması için açıkta kalan kısımları kapalı bir dolap içine yerleştirilebilir.
  • Yukarda bahsettiğimiz öneriler sorununuzu çözme konusunda işe yaramazsa  her konudaki sıhhi tesisat çözümleri için uzman bir tesisatçıdan yardım alınabilir.

Daireniz içerisindeki sıhhi tesisatlarda sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda, Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer. www.turassistleyasam.com internet sitesinden kolayca satın alabileceğiniz @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

“Sıhhi Tesisat Nedir? Sık Karşılaşılan Arızalar Nelerdir?” yazımızdan Sıhhi Tesisat kategorisine gidebilir ya da tüm tesisat hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.