Ara Musluk Nedir? Ara Musluklar Kaça Ayrılır? | Tur Assist

Ara Musluk Nedir?

Ara musluk ankastre tipi armatürlerde, klozet, pisuvar ve rezervuardan önce bağlanır; kendisinden sonra bir armatür veya tesisat malzemesi olduğu için ara musluğu adını alır. Ana vanaya ihtiyaç duymaksızın kendisinden sonra bağlanan sıhhi tesisat malzemesinin montajı, değiştirilmesi veya tamiri sırasında suyu kesmeye yarar.

Tüm ara musluklar birbirine çok benzer, gövde, salmastra grubu ve başlık adı verilen üç ana parçadan oluşur. Aralarındaki farklar yardımcı parçalardan kaynaklanır. Gövde diğer parçaları üzerinde taşır ve boru tesisatına ara musluğunun bağlanabilmesi için kullanılır. Salmastra grubu suyu kapatıp açmaya yarar. Başlık, ara musluğunun milli üzerinde yer alır.

Ara Musluk Nedir

Ara Musluk Nedir?

Kullanım Alanına Göre Ara Musluklar

Klozet, lavabo ve pisuvar gibi malzemeler sıhhi tesisat uç malzemeleri olarak adlandırılır. Her bir malzemeye ve malzemenin cinsine göre farklı ara musluklar kullanılır.

Filtrelerine Göre Ara Musluklar

Ara musluklar filtreli ve filtresiz olmak üzere iki tipte imal edilir. Aslında ara musluklar arasında makbul olanları filtrelilerdir. Çünkü şehir sularında taş, kum ve kireç tortuları gibi yabancı maddeler bulunur. Bu maddeler zamanla armatürlere zarar verir. Filtre, şebekeden gelen yabancı maddeleri tutarak armatüre geçmesini engeller. Çeşitli dönemlerde filtre sökülerek temizlenebilir. Filtresiz ara musluğunun kullanıldığı uç malzemeler basit ankastre bataryaları, klozetlerin taharet ve rezervuarlarıdır.

Boyutlarına Göre Ara Musluklar

Ara musluklar için boyut ibaresi uzunluğu ifade eder. Yani boru bağlantı diş bitimiyle su çıkış ağzı arasındaki mesafedir. Bağlantı yerine ve malzemesine göre ara musluklar çeşitli boyutlarda imal edilir.

Su Çıkışlarına Göre Ara Musluklar

Su kullanma yerleri konum olarak ya duvara paraleldir ya da diktir. Ara musluklar kullanılan malzemeye göre dönüşlü ya da aynı eksenli bir biçimde monte edilir. Duvara dik su giriş ağızlı malzemelerin montajında aynı eksen çıkışlı ara musluğu kullanılır. 90° dönüşlü ara musluklarda duvara paralel su girişli malzemelerin montajında tercih edilir.

Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Fotoselli Bataryalar hakkında da bilgi alabilir ya da Sıhhi Tesisat Kategorimize geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: