En Çok Kullanılan Sıhhi Tesisat Gereçleri Nelerdir? | Tur Assist

Sıhhi Tesisat Gereçleri

Sıhhi tesisat, evimizde rahat bir şekilde yaşamamızı sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Sıhhi tesisat temiz su kaynağını evimizde rahat bir şekilde kullanmamızı sağlayıp, kirlettiğimiz pis suyu dışarı göndererek temiz ve sağlıklı bir hayat yaşamamıza imkan verir. Bu nedenle sıhhi tesisat sistemi, su tesisatında hayati derecede önem arz eder. Bu noktada sıhhi tesisat gereçleri de uzun ömürlü, hatasız, sorunsuz bir tesisata sahip olmamızda son derece önem taşır.

sıhhi tesisat gereçleri

sıhhi tesisat gereçleri

Sıhhi tesisat gereçleri nelerden oluşur?

Uzun ömürlü bir tesisat için kaliteli malzemeler kullanılması gerektiğinden bahsetmiştik. Şimdi ise tesisatın hangi malzemelerden oluştuğundan ve bu gereçlerin nasıl isimlendirildiğinden bahsedelim.

Temel sıhhi tesisat gereçleri

 • Bu gereçler ilk olarak su sayaçları sayesinde kullandığımız su ölçülerek karşımıza buna göre bir kullanım bedeli çıkartır. Bu sayede tüketilen su miktarına göre su faturalarında dağılım sağlanır.
 • Lavabo süzgeciyse lavabo tıkanıklığını önlemeye yarayan basit ama bir o kadar da önemli bir unsurdur. Süzgeç aralık boyutlarına göre, yabancı maddelerin giderin içine girip tıkamasını önler.
 • Lavabonuzun aşağısından gidere bağlanan körüklü lavabo sifonları, olası tıkanıklıkları önleyerek giderin aktığı yerden evinize pis kokuların yayılmasını önler.
 • Musluk contası ise sert kauçuktan üretilerek su sızıntılarının önüne geçer. Bu sayede siz evde yokken veya sizin görüşünüzün dışındayken musluğunuzdan damlayan, akan, sızan suyun faturanızı şişirmesinin önüne geçerek daha tasarruflu bir su kullanımı sağlar.
 • Rezervuar iç takımı, tuvaleti rahat bir şekilde kullanmanızı sağlar. Öyle ki sifona bastığınızda deposunda biriktirdiği suyu birden su giderine aktararak olası bir tıkanıklığı önler. Bu sayede temiz bir şekilde klozeti kullanabilirsiniz. Öte yandan bu iç takım sayesinde gidere boşalan sudan sonra tekrar bir su biriktirilir ve bir sonraki kullanım için hazır tutulur.
 • Musluk salmastrası özel olarak tasarlanmış salmastralar olup muhtemel su sızıntıların önüne geçmek üzere dizayn edilmişlerdir. Bu sayede aşırı sıkılma veya gevşek bırakılma gibi durumlarda dahi su sızıntılarının önüne geçebilir.
 • Atık su tahliye boruları sayesinde evimizde kullandığımız pis suyu dışarıya atabiliriz. Örneğin bulaşık
  sıhhi tesisat gereçleri

  sıhhi tesisat gereçleri

  makinesinin kullandığı pis suyu evden dışarı çıkarmak için bu tahliye boruları kullanılır.

Bütün bu malzemelerden başka musluk filtreleri ve vanalar da sıhhi tesisat gereçleri denince akla gelen ilk malzemelerdendir.

Unutmayın, Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, sıhhi tesisat gereçleri ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz. Ayrıca @Home konut yardım paketini www.turassistleyasam.com sitesinden inceleyebilirsiniz.

Sıhhi tesisat kategorimize geri dönebilir ya da Sıhhi Tesisat Uzmanı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: