Klozet Nedir? Klozet Modelleri Nelerdir? | Tur Assist

Klozet Nedir?

Üzerine oturularak kullanılan kapaklı tuvaletlere klozet adı verilir. Sağlık ve hijyen açısından seramikten imal edilir. Klozetler öncelikle ayaklı ve ayaksız olmak üzere ikiye ayrılır; ayaklı klozetler döşemeye oturtulur, ayaksızlar ise duvara asılır.

Bunun yanı sıra, alttan çıkışlı klozet, arkadan çıkışlı klozet ve asma klozet gibi çıkışlarına göre de bir ayrıma sahiptirler. Klozetlerin rezervuarlı, rezervuarsız, derin hazneli, standart hazneli, emişli ve emişsiz gibi çeşitli modelleri de mevcuttur.

klozet nedir

Klozet modelleri nelerdir?

Alttan Çıkışlı Klozet

Döşemeye oturtulan bu tip klozetin özelliği pis su çıkışının altta yer almasıdır. Genellikle evlerde bu tip klozetler kullanılır. Kokuların binaya girmemesi ve su sızdırmazlığının sağlanması için klozet adaptörü kullanılması önem arz eder.

Arkadan Çıkışlı Klozet

Tıpkı alttan çıkışlı klozet gibi döşemeye oturtulan bu tip klozetin de özelliği pis su çıkışının arkadan yapılmasıdır. Kokuların binaya girmemesi ve su sızdırmazlığının sağlanması için klozet adaptörü kullanılması önem arz eder. Pis su gideri, döşemede ise özel dirseğiyle, duvarda ise özel borusuyla ile monte edilir.

Asma Klozet

Ayaksız olan klozetlere asma klozet adı verilir. Bu modellerde klozet duvara asılır ve pis su çıkışları da duvara doğru olur. Duvar bağlantıları dübel ve vida ile duvara vidalanır veya bağlantıda tüm yükü döşemeye taşıyacak özel bir metal destek kullanılır.

Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Sıhhi Tesisatlarda Ara Musluklar hakkında da bilgi alabilir ya da Sıhhi Tesisat Kategorimize geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: