Su Tesisatı Problemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler | Tur Assist

Su Tesisatı Problemleri

Su tesisatı problemleri, hayatımızın hemen hemen her anında karşılaşabileceğimiz, genellikle yaşam kalitemizi olumsuz etkileyen, bazen de çıkardığı masraflarla keyfimizi kaçıran sorunlardır. Çoğu zaman önemsenmeyen ya da farkına varılmayan bu arızalar hakkında bilgi vermeden önce sıhhi tesisat ile neyi kastettiğimize değinelim.

Su tesisatı problemleri hakkında bilmeniz gerekenler

Su tesisatı problemleri

Sıhhi tesisat nedir?

Sıhhi tesisat daireniz ya da işyeriniz içerisindeki temiz suyun doğru bir şekilde kullanım alanlarına getirilmesi, içeride oluşan pis suyun ve atıklarında da en uygun şekilde mekan dışına atılması için kullanılan boru ve sistemlerdir. Sistem insan sağlığı ile doğrudan alakalı olduğu için tesisatın sorunsuz bir şekilde çalışması önem arz eder. Söz gelimi, bu borular içerisinde tıkanma, delinme veya çatlama gibi oluşan durumlar çeşitli sebeplerle insan sağlığına zarar verir.

Tesisatlar insan sağlığını yakından ilgilendirdiğinden sistemin bir bütün olarak değerlendirilmesi ve belli standartlar çerçevesinde yapılmış olması gerekir.  Örneğin:

  • Temiz suyun herhangi bir farklı maddeyle temas etmeden yaşam alanlarının içerisine girmesi
  • Suyun miktar ve basıncının uygun olması
  • Pis su giderlerinin sağlığınıza zarar vermeyecek şekilde mekandan uzaklaştırılması ve kanalizasyona bağlanması
  • Boruların ve bağlı sistemlerin kalite kontrollerinin yapılmış olması ve tüm tesisatın standartlara uygun olarak döşenmesi

Temiz su tesisatındaki genel problemler

Borularınız paslanmış ya da delinmiş olabilir. Bunun nedenlerinin başında oksitlenme ve de galvaniz özelliğinin kaybolması gelebilir. Her borunun standart bir ömrünün olduğunu bilmelisiniz.

Borularda sızıntı meydana gelmesi:

Buproblemin en önemli nedeni ise delik ya da birleşme noktalarından çıkma parçalardan kaynaklanmış olmasıdır. Hatta kullanılan yanlış parçalar burada sıkıntıya neden olacaktır.

Musluktan suyun az gelmesi:

Bu durumda en sık karşılaşılan şikayet konularındandır. Burada borulardaki kireçlenme ya da batarya filtresinde tıkanma bir neden olabilir.

İstenmeyen kokuların oluşması:

Bu durumda da sifon arızasından ya da bağlantılardan kaynaklanan problemlerden söz edilebilir.

Böcek ya da fare gibi hayvanların gider borusundan çıkması:

Bu durumdan muzdaripseniz, bunun nedeni sifonda yeteri kadar suyun kalmaması veya kanalizasyon bağlantısındaki hatalar olabilir. Öncelikli olarak iç tesisattaki bu parçalar kontrol edilmeli sonra dış borularında kontrol edilmesi gerekebilir.

Unutmayın, Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, sıhhi tesisat gereçleri ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

7/24 hizmet veren çağrı merkezine ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz. Ayrıca @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitesinden inceleyebilirsiniz.

Sıhhi tesisat kategorimize geri dönebilir ya da Musluk Çeşitleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: