Su Kaçağı Bulma Süreci Dert Olmaya Başlarsa? | Tur Assist Yanınızda!

Su Kaçağı Bulma

Ev ve ofislerimizin farkedilmeyen kısımlarında meydana gelen su kaçakları, eskiden alt ya da yan komşumuzun şikayetleri ile fark edilebiliyordu. Günümüzde ise yapı içinde duvarlarda ve tavanda küflenme meydana gelirken ıslanma, boya ve sıvalarda dökülmeler, pis koku, rutubet, nem gibi belirtilerle hali hazırda kendini gösterebiliyor.

Su kaçağı bulma

Su kaçağını bulmakta faydalanabileceğimiz yöntemler nelerdir?

Teknolojik gelişmeler hız gösterdikçe lavabo ve banyolarımızdaki tesisatlarda oluşan kaçakları saptamak da bir hayli kolaylaşır oldu. Ancak sızıntıdan şüphelenmemiz durumunda bizim de fark edebileceğimiz bazı fiziksel yöntemler var:

Gözle görerek tespit: Su sızıntısının olduğu açıktaki musluk ve tesisat borularında görünür birikintiler oluşabilir. Bunun yanı sıra fayansların altında kalan banyo ve mutfak tesisatları, kaçak durumunda fayansların derzlerinde sarartılar meydana getirir. Bu sarartılar gözle görülerek su kaçağı anlaşılabilir.
Duyarak tespit: Mutfak ya da banyo tesisatlarındaki kaçaklarda genellikle tiz bir kaçak sesi duyulur. Bu ses takip edilerek su kaçağı bulunabilir.
Nem kokusu ile tespit: Çok güvenilir bir tespit yöntemi olmasa da banyo ve tuvalet tesisatı kaçakları nem ve küf kokusu yaratabilirler. Bazı durumlarda yan dairelerdeki su kaçakları bizim yaşama alanımıza akıntı veya damlacık şeklinde yansıdığından görülemeyen yerlerde ancak koku ile anlaşılabilir.

Su kaçağı fark ettiğimizde ne yapmalıyız?

Su kaçağı bulma

Su kaçağı bulma

Yaşama alanlarımızda yer alan mutfak, kombi, banyo ya da tuvaletlerimizde meydana geldiğini düşündüğümüz bir su kaçağı fark edersek yapacağımız ilk iş uzman bir tesisatçıdan yardım istemek olacaktır. Yardım talebinde bulunduğumuz uzmanlar gelinceye kadar tüm vanalar kapatılmalı ve sızıntı mevcut ise su kaçağının elektrik tesisatına gidişi önlenmelidir.

Ayrıca komşularımıza zarar vermemek adına ve kendi açımızdan da su faturalarının aşırı şekilde yüklenmesinin önüne geçmek için her çeşitteki yüzeylerde ve duvarda oluşabilecek sızıntı ya da sızıntı belirtilerine önem gösterilmeli ve derhal yardım alabileceğimiz uzman tesisatçılar ile durumu paylaşmalıyız.

Küçük de olsa tesisatlarımızda tespit ettiğimiz su sızıntılarının önemsenmediği hallerde gereksiz bir su sarfiyatı ve akabinde yüksek meblağlı faturayla karşı karşıya kalabileceğimiz unutulmamalıdır. Ayrıca bu türden su kaçakları tesisatımızın daha çabuk eskimesine yol açarak ileride daha büyük sorunlara da neden olabilmektedir.

Bütün çabalara rağmen rağmen su kaçağı bulma ve tamir ettirme konusunda bir problem yaşıyorsanız, 20 yıldır asistans sektöründe acil hizmetlerin organizasyonunu başarısıyla sağlayan Tur Assist’ten yardım alabilirsiniz. Asistans sektörünün lideri Tur Assist güvencesiyle size sunulan @Home konut yardım paketi, su tesisatçısı çağırmanızı gerektirecek her durumda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasında cam değişimi ve cam tamirinin yapılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

7/24 hizmet veren çağrı merkezimize konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketi ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz. Ayrıca @Home konut yardım paketini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz.

“Su Kaçağı Bulma” yazımızdan Su Kaçağı kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogumuza geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: