Su Kaçağı Nedir? Nasıl Tespit Edilir? | Tur Assist Yanınızda!

Su Kaçağı Nedir?

Genellikle su tesisatımızda oluşan küçük çatlaklar veya sızıntılara çok fazla önem vermeyiz. Ancak önlem alınmaz ise bu sızıntılar gün geçtikçe başımıza türlü işler açabilir. Su kaçakları sonrasında meydana gelen problemlerin başında ise, biriken suların bir zaman sonra betonu çürütmesi gelir.

Bu da alt katımızda oturan komşunuzun evine su sızıntısı şeklinde zarar vermesi anlamına gelir. Bir diğer olumsuz etkisi ise evimizin duvarlarında ıslaklık oluşması. Bu da evde rutubet oluşmasına neden olacaktır. Kombi basıncında sürekli düşüş ve su faturalarında ciddi artışlar da diğer olumsuz yönlerindendir. Su kaçağını tanımlamak gerekir ise, gider borularında çeşitli sebeplerden dolayı oluşan aşınmalardan, çatlaklardan dökülen temiz ve pis suların sızıntı halinde dışarıya çıkmasıdır.

su kaçağı

Su Kaçağı Nedir?

Su tesisatı kaçak tespiti nasıl yapılır?

Öncelikle su kaçağının kaynağının soğuk su borusu mu, yoksa sıcak su borusu mu, olduğunu anlamamız gerekecektir. Bunun için de dairenin ana vanasını kapatıp birkaç saat beklemeniz gerekir. Eğer vanayı kapattıktan sonra hala sızıntı devam ediyor ise, problem yüksek ihtimalle sıcak su borusunda diyebiliriz. Sızıntıyı kesmek için sıcak su vanasını kapatıp bekledikten sonra hala sızıntı kaybolmadı ise, bu kez kaçak pis su borularından kaynaklanıyor olabilir.  Bunların yanında su tesisatı kaçak tespitini yapmak için şunlar da yardımcı olabilir;

  • Musluklar açık olmadığı halde su sayacı sürekli dönüyorsa
  • Su faturalarınız eskiye oranla çok daha fazla gelmeye başladıysa
  • Alt katta ki komşunuzun tavanında sızıntılar meydana geliyorsa
  • Seramiklerin arasında bulunan alçıların renginde sararma var ise
  • Duvarlarda ıslanmaya bağlı rutubet oluştu ise
  • Evinizde böcek artışından şikayetçi iseniz
  • Kuru zeminde sebepsiz yere su birikintisi oluşuyor ise su tesisatı kaçak tespiti yapmanız kolaylaşacaktır.

Su tesisatı kaçak onarımı nasıl yapılır?

Öncelikle bu tür teknik bilgi gerektiren işlemleri, işin uzmanına devretmemiz gerekir. Çünkü tesisat onarımı, uzmanlık gerektiren bir işlem olduğundan su tesisatı kaçak onarımını gidermek için seçeceğimiz servis ya da ekibi iyi araştırmamız lehimize sonuç verecektir.

Müşterilerimiz “Su kaçağı nedir?” sorusu ile ilgilenmez!

Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketi, sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarda, size kameralı su kaçak tespit cihazı gibi modern araçlar kullanan tesisatçılar göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır. @Home konut yardım paketini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti kategorisine gidebilir ya da Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: