Su Kaçağı Tespit Yöntemleri Nelerdir? | Tur Assist

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Su kaçağı tespit yöntemleri denildiğinde genelde kalorifer tesisatlarından ya da atık su tesisatlarından kaynaklı arızalar akla gelir. Burada önemli olan konu arızanın tespiti esnasında nokta atışı yapmaktır. Çünkü noktasal tespit yapılmadığı sürece onarılması gereken alandan daha geniş bir alanın kırılması kaçınılmazdır. Gereksiz inşaat ve tamir sürecinin yaratacağı maddi ve manevi yüklere herhalde değinmemize gerek yok.

Kısaca su kaçağının tespiti önemli bir konudur. Birçok amatör tesisatçı tespit aşamasında teknolojiden faydalanmasa da günümüzde, su kaçağı tespit yöntemleri ve buna paralel su kaçağı tespit cihazlarının çok geliştiğini söylemeden geçemeyeceğiz. Bu konu için özel üretilmiş cihazların görevi su kaçağının meydana geldiği alanı doğrudan bulmaktır. Bu sayede yalnızca kaçağın olduğu alanı kırarsınız, bu da iş yükünü hafifleteceği gibi masraflarında en aza indirilmesini sağlar.

Genelde su kaçaklarının yaratmış olduğu en büyük sıkıntı problemin geç fark edilmesidir. Üstelik bir apartman dairesinde oturanlar için sürece komşularınızda dahil olacaktır. Bu nedenle Sürecin profesyonel bir biçimde yönetilmesi önem arz eder.

Su kaçağı tespit yöntemleri nelerdir?

Su kaçağı tespit yöntemleri nelerdir?

Su kaçağının tespiti için kullanılan yöntem ve cihazlar nelerdir?

Akustik cihaz ile su kaçağı tespiti: Sadece temiz su tesisat borularında kullanılan bu yöntem basınç verilerek su kaçağı tespitini kapsar.

  • Termal kamera ile su sızıntısı tespiti: Genellikle fiziki tespit aşamasında zorluk yaşanan su kaçaklarında tercih edilir, kamera yardımıyla su kaçağının izleri takip edilir.
  • Nem ölçme yöntemi ile su sızıntısı tespiti: Sızıntının gözle görülebildiği durumlarda, sızıntı yaşanan bölgenin nem seviyesi ölçülerek su kaçağı tespit edilir.
  • Boyalı su yöntemi ile su sızıntısı tespiti: Renkli boyalar suya karıştırılır ve gidere dökülür. Bu şeklde ıslanan duvarlar ve yüzeyler daha kolay takip edilir.
  • Gaz izleme yöntemi ile su sızıntısı tespiti: Basınçlı bir tüp içerisinde bulunan zararsız bir gaz tesisat borularına aktarılır, gazın çıkış noktaları takip edilir.

Su kaçağı tespiti Tur Assist sayesinde dert değil!

Evinizde, iş yerinizde kısacası yaşam alanınızda her an karşılaşabileceğiniz su kaçağı probleminden profesyonel bir ekiple, en az hasarla kurtulmak istiyorsanız Tur Assist farkı ile size sunulan, www.turassistleyasam.com sitesinden inceleyebileceğiniz @Home paketini mutlaka inceleyin. Tur Assist, su kaçağı gibi acil durumlarda sizi en hızlı şekilde uzman ekiplere yönlendirir, evinizde sorunsuz ve huzurlu günler yaşamanıza yardımcı olur. Su tesisatı problemlerinin çözümü için, 7/24 telefonlarınızı bekleyen çağrı merkezimize bir telefon açmanız yeterli.

Su Kaçağı kategorimize geri dönebilir ya da Kameralı Su Kaçağı Tespit Cihazı hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: