Hidrofor Nasıl Monte Edilir? | Tur Assist

Hidrofor Nasıl Monte Edilir?

Hidrofor montajının ilk adımı yer seçimidir. Hidroforların çevresinde bulunabilecek brülör, kazan gibi ısı kaynaklarından etkilenmeyecek bir noktaya yerleştirilmesi önem arz eder. Ayrıca kolayca bakım yapılabilecek şekilde etrafının boş tutulması bir diğer önemli husustur. Özellikle kışın soğuk geçtiği bölgelerde hidroforun donmaması için gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Hidrofor Nasıl Monte Edilir

Hidrofor Nasıl Monte Edilir?

Hidrofor pompasına su girişi için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekir:

  • Hidrofor şehir şebekesinden değil doğrudan su deposundan beslenmelidir.
  • /su-tesisati/hidrofor-nedir-hidrofor-nasil-calisir-tur-assist/Tesisatta basınca dayanıklı ve su sızdırma ihtimali en düşük olan borular kullanılmalıdır.
  • Pompanın susuz çalışmaması olası arızaların önüne geçmek adına önem arz eder. Bu yüzden hidroforun bağlı bulunduğu su deposunda su seviye flatörünün olmasına dikkat edilmelidir.
  • Hidrofor ve depo aynı seviyedeyse aralarındaki uzaklık maksimum 10 metre olmalıdır.
  • Mümkünse hidroforun alt seviyedeki bir depodan su temin etmesi tercih edilmelidir. Böylece hidroforun su giriş ağzında daima su bulunması sağlanır ve pompanın hava yaparak susuz çalışma tehlikesi minimize edilmiş olur.

Hidrofor tankının basınçlandırılması için hava gerekir. Sistemin kendisinde hava enjektörü yoksa gereken hava bir hava kompresörü yardımıyla temin edilir. Dolayısıyla montaj kısmına hava kompresörü de dahil olur.

Unutmayın, hidroforlar dahil olmak üzere olası sıhhi tesisat problemlerinizde Tur Assist yanınızda. Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Hidrofor Nasıl Monte Edilir?” yazımızdan Su Tesisatı Kategorimize gidebilir ya da Tur Assist tarafından desteklenen Tesisat Blogumuza geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.