Pis Su Pompası ve Olası Arızalar | Tur Assist

Pis Su Pompası

Hayatımızın neredeyse her anında aktif bir rol oynayan,  yaşam kaynağımız diyebileceğimiz nadir unsurlardan birisidir su.  Su sayesinde var olduğumuz yaşam yolculuğunda, ona gereken değeri verip vermediğimiz ise yıllardır büyük bir tartışma konusu.

Pis su pompası

Su kaynaklarını sanayi artıkları ile kirleterek ve her gün gerçekleştirdiğimiz fuzuli tüketim ile neredeyse tümünü atık su haline getirdiğimiz milli servetimiz, ne yazık ki önümüzdeki yıllarda tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalacak. Ancak bu tehlikeyi bir nebze de olsa pis su arıtımı sayesinde geciktirebiliyoruz.

Pis su pompası nedir?

Yaşadığımız yapıların en az iki metre mesafe uzaklığında bulunan, rögarlara kadar uzanan ve boru elemanları arasında en büyük genişliğe sahip olanlara pis su borusu denir. Bu boruların içindeki yabancı maddelerin tıkayamayacağı şekilde özel olarak tasarlanmış materyallerden üretilen ve pis suları rögara iten pompalara ise pis su pompası adı verilir.

Pis sular, pompa ile nereye ulaşır?

Gelişen ileri teknoloji sayesinde evlerimizde oluşan pis sular, pis su pompaları sayesinde binalarımızdan dışarı atılarak rögarlara ulaşır. Rögarlarda yağmur suları ile birleşen pis suların bir kısmı arıtma tesislerine giderek yeniden kullanım suyu olarak şehir şebekesine tahliye edilmekte ve bir kısmı da daha düşük düzeydeki arıtma tesislerinde arıtılarak denize dökülmektedir.

Pis su pompalarının arızaları nelerdir?

Pis su pompası

Pis su pompaları, basit bir hidrolik sisteme sahip ve endüstriyel alanlardan, depolara, evlerden, özel projelere kadar neredeyse tüm saha alanlarında kullanılabilen makinelerdir. Bu makinelerin bakım ve kalibrasyonlarının zamanında yapılması pahalıya mal olacak arızaların çıkmasına engel olabilir ve büyük meblağlardaki onarım maliyetlerini ortadan kaldırabilir. Ancak pis su pompalarında genellikle aşağıdaki sorunlar nedeniyle arızalanma görülmektedir:

  • Aşırı ısınma nedeniyle yatakların çatlaması
  • Pompaya ulaşan boru elemanlarının dönüş yönünün ters olması
  • Pompa çarklarının aşınmış olması
  • Yağlama sırasında yanlış yağ türünün kullanılması
  • Kullanılan pis su pompasının yatağında bulunan contaların aşınmadan dolayı erimesi
  • Pompanın absorbe hızının normalden daha düşük olması sonucunda kısmen tıkanıklık yaratması

Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, pis su pompası dahil sıhhi tesisat ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz. @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden kolayca inceleyebilirsiniz.

Su Tesisatı kategorisine geri dönebilir ya da “Atık Su Borusu Hakkında” temel bilgiler edinebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: