Profesyonel Bir Sıhhi Tesisat Uzmanı Arıyorsanız | Tur Assist

Profesyonel Sıhhi Tesisat Uzmanı

Sıhhi tesisat uzmanı kimdir?

Sıhhi tesisat uzmanı, projelere uygun olarak binaların sıhhi tesisat sistemlerine ilişkin tesisatları döşeyebilen, tesisatların kurulum, söküm, bakım, onarımları ile test ve kontrollerini yapabilen, gerekli görülen durumlarda bir sıhhi tesisat ekibini yöneten nitelikli kişidir.

Sıhhi tesisat uzmanı

Sıhhi tesisat uzmanı

Profesyonel bir sıhhi tesisat uzmanı hangi özelliklere sahiptir?

Temel seviyede elektrik ve elektronik, ısıtma sistemleri, inşaat ve mekanik bilgisine sahip bir sıhhi tesisat uzmanının tesisat altyapılarına hakim olması; gerekli araç, gereç ve ekipmanları kullanabilmesi; proje okuyabilmesi; sıhhi tesisat sistemleriyle ilgili teknoloji bilgisine sahip olması; montaj; bakım, onarım tekniklerini iyi bilmesi gerekir.

Sıhhi tesisat uzmanından gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olması, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatında yer alan düzenlemeleri benimsemesi, süreç kalitesine özen göstermesi, talimat ve kılavuzlara harfiyen uyması, tehlikeli durumları dikkatle algılayıp değerlendirebilecek kapasitede olması beklenir.

İyi bir sıhhi tesisat uzmanı, yukarıdaki hususların yanı sıra işi ile ilgili yenilikleri takip eder ve mesleki gelişim için araştırmaya açık olur.

Sıhhi tesisat uzmanından hangi işler yapması beklenir?

Tadilat, tamirat, tespit ve onarım gibi taleplerle çağrılan bir sıhhi tesisat uzmanı aşağıda detaylandırılan işlerle ilgilenir:

  • Pis su tesisatı ve temiz su tesisatı ile ilgili tüm arızaları tespit etmek
  • Sıhhi tesisatlarla ilgili her türlü bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmek
  • Tıkanmış boruları açmak
  • Su kaçağı veya su sızıntısını tespit etmek ve sorunu gidermek
  • Armatürleri onarmak ve değiştirmek
  • Boru döşemek, değiştirmek ve tamir etmek
  • Vitrifiye ürünleri onarmak ve değiştirmek
  • Armatür ve vitrifiye ürünlerin bakımlarını yapmak
  • Tesisat ile ürünlerin uygunluğunu kontrol etmek
  • Sızdırmazlık kontrolü yapmak

Sıhhi tesisat uzmanı aradığınız zaman Tur Assist tüm Türkiye’de hizmetinizde!

Şunu hatırlatmakta fayda görüyoruz. Sıhhi tesisat problemleri çoğu zaman sağlığınızı doğrudan etkiler. Problemlerin çözümünde profesyonel bir ekip tercih etmeniz maliyetlerinizi azaltır, sorunların kesin olarak giderilmesinde sizlere zaman kazandırır.

Daireniz içerisindeki sıhhi tesisatlarda sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda, Tur Assist güvencesindeki @HOME paketi, size profesyonel bir sıhhi tesisat uzmanı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @HOME paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Sıhhi Tesisat Nedir? Sıhhi Tesisat Özellikleri Nelerdir? yazısından Su Tesisatı kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.