Yer Süzgeci Nasıl Monte Edilir? | Tur Assist

Yer Süzgeci Nasıl Monte Edilir?

Mutfak, çamaşırhane, soğuk depo ve bar, bulaşıkhane gibi zemine suyun sıkça döküldüğü alanlarda kullanılan yer süzgeci, dökülen atık suyu toplayarak tesisata gönderme görevini üstlenir. Farklı çeşitleri bulunan yer süzgeçlerinin monte edilme aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yer süzgeci montajı

Gerekli malzemeler:

  • Yer süzgeci
  • Kum çimento
  • Mala
  • Su terazisi
  • Metre
Yer süzgeci nasıl monte edilir?

Yer süzgeci nasıl monte edilir?

Montaj işlem basamakları:

1. Takım ve aletlerin temini: Montaj esnasında kullanılması gereken takım ve malzemeler hazırlanmalıdır.

2. Atık su gideri ağzının uygunluk kontrolü: Olası bir probleme sebep olmamak için atık su gideri ağzının uygunluğu ve yer süzgecinin monte edileceği su giderinin yeterli eğime sahip olup olmadığı kontrol edilir; gider ağzı bir bezle temizlenir.

3. Contanın yerleştirilmesi: Ø50 mm lastik conta atık su gider ağzına sıkı bir şekilde yerleştirilir.

4. Süzgecin montajı: Süzgecin konulacağı zemin temizlenerek montaj çukuru süzgeç alt seviyesine gelecek kadar kum ile doldurulur, ardından kum sıkıştırılır. Sonraki aşamada harç hazırlanır ve yapılan harç döşeme seviyesinin 2-3 cm altına olacak kadar kumun üzerine doldurulur. Süzgeç gider ağzına bağlanır.

5. Süzgeç terazisi kontrolü: Süzgecin altı ince kum ile doldurulur; bitmiş döşeme ile uyum sağlayabilmesi için süzgeç her iki taraftan teraziye alınır.

6. Süzgecin sabitlenmesi: Teraziye alınan süzgeç hazırlanan harç ile yerine sabitlenir.

7. Kontrol ve test aşaması: Süzgecin görünüşü estetik açıdan gözlemlenir, harç iyice kuruduktan sonra süzgeç test edilir.

Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

Pis su Tesisatı Arızalarının Nasıl Onarılacağı hakkında da bilgi alabilir ya da Su Tesisatı Kategorimize geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.