Lavabo Açıcı Kullanırken Dikkat! | Tur Assist

Lavabo Açıcı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Lavabo açıcı, lavabo ve evyelerdeki tıkanıklıkları açmaya yarayan bir çeşit kimyasaldır. Suda kolay çözünür, yumuşak kaygan ve sabun hissi veren bir çözelti oluşturur. Güçlü bir baz ve dezenfektandır. Kostik ya da sud kostik olarak da bilinir. Tıkanıklıkların giderilmesi için hemen hemen tüm marketlerden temin edilebilir. Bu bakımdan hem ev ve işyeri temizliğinde hem de endüstriyel temizlik anlamında sıklıkla kullanılır. Ayrıca metal işleme, zeytincilik, tekstil, sabun, deterjan, kağıt, gıda, sektörlerinde de farklı şekillerde kullanımına rastlanır.

Lavabo Açıcı

Lavabo Açıcı

Lavabo açıcılar hangi alanlarda kullanılır?

Çeşitli sebeplerle giderlerde biriken pislikler suyun geçişine engel olur. Giderlerde biriken su birikintileri koku probleminin yanı sıra mikropların üreyip çoğalması için uygun bir ortam yaratır. Tuvalet ve lavabo dahil tüm giderlerde görülebilen tıkanıkların giderilmesi için en pratik çözüm lavabo açıcılardır. Lavabonuzu sökmeden, evinizin herhangi bir alanını kırıp dökmeden bir miktar lavabo açıcıya su ilave etmek ve tıkanıklık yaşanan gider hattına bu karışımı dökmek sıklıkla karşılaştığımız geçici tıkanıklıklara pratik bir çözüm olacaktır .

Kısaca su giderleri ile gider hattı borularının temizlenmesi ve kötü kokularının giderilmesinde lavabo açıcı kimyasallar ideal bir çözüm olarak karşımıza çıkar. Çeşitli sektörlerde farklı amaçlarla kullanılan lavabo açıcılar kağıt sektöründe, gazete imalatında ve matbaa basım aşamasında yapıştırıcı olarak kullanılır. Aynı şekilde, temizlik sektöründe sabun ve deterjan imalatı için, ilaç sektöründe antiseptik ve aspirin yapımında, gıda sektöründe zeytin karartma ve yemeklik sıvı yağ arıtma işleminde lavabo açıcıların kullanımı yaygındır.

Lavabo açıcı nasıl kullanılır?

– Toz ya da sıvı haldeki lavabo açıcıyı (kostik) bir miktar su ile karıştırın.

– Kostik, su ile reaksiyona girdiğinde ısınır ve buhar oluşumuna neden olur. Buharı solumayın ve karışımın tenle temasından kaçının.

– Bu karışımı tıkalı olan banyo, tuvalet veya mutfak lavabosuna dökün.

– 5-7 dakika beklettikten sonra bol suyla durulayın.

Lavabo Açıcı

Lavabo Açıcı

Lavabo açıcı gibi asit bazlı ürünler doğru kullanılmadığı zaman çeşitli zararlara yol açabilir. Örneğin lavabo açıcıların sık kullanımı gider hattını aşındırır ve hasar verir. Lavabo açıcıların geçici tıkanıklıklar için etkili olduğunu unutmayın.

Aynı şekilde kostik, sıcak su ile reaksiyona girdiğinde oluşan madde sağlığımızı tehdit eder. Kullanım aşamasında gerekli güvenlik önlemlerini almak önem arz eder. Lavabo açıcı kimyasalları kullanırken:

– Eldiven, maske, gözlük kullanın.

– Kapalı ortamda, pencere ya da havalandırmayı açmadan kullanmamaya özen gösterin.

– Lavabo açıcının buharını solumayın ve vücutla teması halinde bol su ile yıkayın.

– Ayrıca uygulama esnasında vücudunuza kimyasal bir maddenin temas etmemesi için suyu kostik üzerine yavaşça dökün.

Tur Assist her zaman yanınızda!

Eğer lavabo açıcı ile tıkanıklık probleminize çözüm bulamıyorsanız yapmanız gereken tek şey yıllardır asistans dendiği zaman akla gelen ilk firma olan Tur Assist’in @Home konut acil yardım paketine göz atmak.

www.turassistleyasam.com sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz @Home konut yardım paketi sayesinde Tur Assist, sizi işinin ehli profesyonellere yönlendirerek lavabo tıkanıklığı gibi sorunların çözülmesini sağlamakla kalmaz evinizle ilgili aklınıza gelebilecek birçok konuda yardımcı olma garantisi verir.

Lavabo Açıcı Nedir? Nasıl Kullanılır? yazımızdan Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’muza geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: