Lavabo Açmak için 5 Yöntem | Tur Assist

Tıkanmış Lavaboyu Açmak İçin Pratik Çözümler

Can sıkıcı bir sorun olan tıkanan lavaboları açmak için hemen tesisatçı çağırmadan önce bazı yöntemler uygulayarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Lavabo açmak için uygulanacak pratik yöntemler şunlardır:

Lavabo Açmak İçin

Lavabo Açmak İçin

1- Bir tel yardımıyla ya da askı ile lavabo açmak

Oldukça basit fakat etkili olan bu yöntemle tıkanan lavabolarınızı açmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle telin ya da askının ucunu bükerek küçük bir kanca haline getirin. Bu kancayı lavabonun deliğinden uzatarak tıkanıklığa sebep olan sabun kalıntıları, saç gibi parçaları çıkarmaya çalışın. Bu işlemi yaparken itme değil, çekme işlemine odaklanın. Aksi taktirde tıkanıklığı açılması daha da zor hale getirebilirsiniz. Dışarıya olabildiğince atık çıkardıktan sonra lavaboya sıcak su dökerek işlemi tamamlayın.

2- Soda sirke karışımı

Bir ölçüm kabı içinde 1/3 oranında soda ve 1/3 oranında sirkeyi karıştırın. Hazırladığınız bu organik karışımı tıkalı lavaboya dökün. Meydana gelen tepkime sonucunda organik artıkların erimesi için 1 saat bekledikten sonra lavaboya bolca sıcak su dökün. Alternatif olarak lavaboya önce olabildiğince karbonat döküp ardından sirke de boşaltabilirsiniz. Bu kimyasal işlemi yaparken maske, eldiven ve gözlük takarak kendinizi korumayı sakın ihmal etmeyin.

Lavabo Açmak İçin

Lavabo Açmak İçin

3- Islak ve kuru vakumlama yöntemi

Klasik pompalar ile ıslak vakumlama yaparak tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz. Sular çekildikten sonra vakumlu süpürge ile lavaboda tıkanıklığa neden olan pislikleri çekmeyi de deneyebilirsiniz.

4-Kaynar su

Bir su ısıtıcısı yardımıyla veya çaydanlıkta suyu kaynatın. Lavabo açmak için oldukça kolay olan bu yöntemde kaynar suyu 3 seferde yavaş yavaş tıkalı lavaboya dökün. Biraz döktükten sonra birkaç saniye bekleyin tekrar dökün. Bu şekilde lavabo açılmadıysa bir sonraki yönteme geçebilirsiniz.

5- Tuz ve karbonat

½ ölçü tuz ve ½ ölçü karbonatı karıştırıp tıkalı lavaboya dökün. 10-20 dakika bekleyin, ardından bolca sıcak su dökün. Tuz, karbonat ve sıcak su kimyasal reaksiyona girerek tıkanıklığa sebep olan bazı maddeleri eritebilir.

Bütün bu yöntemlerle lavaboyu açamıyorsanız, Türkiye’nin neresinde olursanız olun Tur Assist @Home paketi kapsamında yer alan tesisatçı desteğinden yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için 7/24 hizmet veren çağrı merkezimizi arayabilir veya www.turassitleyasam.com sitemize erişebilirsiniz.

“Tıkanmış lavaboyu açmak için pratik çözümler” yazımızdan Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Gider Kokusunu Nasıl Giderebileceğinizi öğrenebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.