Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir? Pratik Çözümler! | Tur Assist

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Oturmakta olduğumuz evler, hane halkının rahatlıkla yaşayabileceği şekilde tasarlanır. Yatak odaları, salonlar, oyun odaları, çocuk odaları, misafir odaları ve banyolar her türlü ihtiyaca göre, toplumun ve bölge kesiminin gereksinimleri göz önünde tutularak çeşitli mimar ve mühendisler tarafından detaylandırılmış yaşama alanlarıdır.

lavabo kokusu nasıl giderilir

Lavabo kokusu nasıl giderilir?

İhtiyacımıza göre tasarlanmış evlerimiz bile bazı durumlarda gerek kullanıcı hatası sebebiyle gerekse çevre koşullarından dolayı birtakım sorunlar çıkarabiliyor. Lavabo ve gider kokuları da bu sorunlardan bazıları. Lavabo kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabını vermeden önce lavaboların neden koktuğunu inceleyelim.

Lavabo ve gider kokularının sebepleri nelerdir?

Bu sevimsiz kokuların oluşmasının en belirgin sebepleri:

– Lavabo altı körüklü gider borularına “S” şekli verilmemesi.
– Tesisatınızın yanlış inşasından kaynaklı üst daire giderinin sizin giderinize taşması.
– Lavaboda bulaşık artıklarının ve yağların birikmesi.
– Lavabo ve banyo giderlerinin, içindeki birtakım artıklarla kuruması.
– Lavabo ve banyo giderlerinin tıkanması.
– Mutfak ve banyo havalandırmalarının etkin bir şekilde çalışmamasıdır.

Lavaboların tıkanıklığı nasıl açılır?

Mutfak lavabolarımızın altındaki kıvrımlı plastik boruyu gidere doğru düzeltip eski haline getirerek tıkanıklığı sağlayan maddeleri borudan göndermiş oluruz. Ayrıca piyasada, lavabolarımızın tıkanıklık durumunda kaynar su dökerek açılmasını sağlayacak pek çok kimyasal madde bulunmakta.

Ancak bu kimyasallar kullanılırken sıcak suya dikkatli temas ettirilmeli, varsa koruyucu gözlük ve ekipman Mutfak ya da banyosundaki gideri açmaya çalışırken gözüne kimyasal madde temas etmiş birçok kişi acil servislere başvurmakta.

Gider veya lavabo kokusu nasıl giderilir?

lavabo kokusu nasıl giderilir

Lavabo kokusu nasıl giderilir?

Yine, lavabolarımızın altındaki plastik kıvrımlı körük boruya “S” seklini verin.

– Ev tesisatı havalandırmanız varsa, havalandırma borusunun çatının üzerine kurulmuş olması gerekir. Havalandırma borusu çatının üzerinde değil ise, çatınızın üzerine kurulması için uzman bir ekipten yardım isteyin.

– Banyo giderleriniz içinde küçük bir miktar su olması, giderden gelecek kötü kokuları engelleyecektir.

– Sifon tesisat aralıklarınızın silikonla kapatılmış olmasına dikkat edin. Kapatılmamışsa uzman bir ekipten yardım isteyebilir ya da teknik bilgiye sahipseniz kendiniz kapatabilirsiniz.

Bir püf nokta: Banyo giderleri ve sifon suyuna temizlik deterjanı ya da sıvı parfüm dökmeniz, giderlerinizden çıkacak kötü kokuyu engelleyecektir.

Bütün bu yöntemlerle lavabonuzun kokusunu gideremediyseniz, Türkiye’nin neresinde olursanız olun Tur Assist @Home paketi kapsamında yer alan tesisatçı desteğinden yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için 7/24 hizmet veren çağrı merkezimizi arayabilir veya www.turassitleyasam.com sitemize erişebilirsiniz.

“Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir? Pratik Çözümler!” yazımızdan Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya “Pimaş Tıkanıklığı Açma” hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: