Lavabo Kokusunu Ne Giderir? Nedenleri Nelerdir? | Tur Assist

Lavabo Kokusunu Ne Giderir?

Özellikle kadınların ev içerisindeki koku konusundaki hassasiyeti her zaman dikkat çekici olmuştur. Sıhhi tesisat eksiksiz bir şekilde fonksiyonlarını yerine getirdiği zaman, istenmeyen kokuların ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Ancak bazı durumlarda çeşitli sebepler sonucu lavabolardan eve yayılan kötü kokular, tüm keyfinizi kaçırır. Lavabo kokusunu ne giderir sorusuna cevap vermeden önce sorunun neden kaynaklandığına bir göz atalım.

lavabo kokusunu ne giderir

Lavabo kokusunu ne giderir?

Lavabo kokusunun nedenleri nelerdir?

Lavabodan koku gelmesi birçok sebebe bağlıdır. Söz gelimi:

  • Lavabo tıkanıklığı (organik ya da inorganik cisimlerin lavaboya atılması)
  • Lavabo sifonunun su tutmaması
  • Dolgunun az kullanılması ve sifondan koku yayılması
  • Lavabo üzerindeki artıkların temizlenmemesi
  • Lavabo parçalarının gerektiği şekilde monte edilmemesi

Lavabo kokularını gidermek için ne yapılabilir?

Öncelikle lavaboların doğru kullanımı ve düzenli temizlenmesi olası problemlerin önüne geçmek için biz tüketicilerin yapması gerekenlerdendir. Yiyecek, saç tüy gibi organik atıklar ya da tuvalet kağıdı, pamuk, kumaş gibi inorganik atıklar kesinlikle lavaboların tıkanmasına dolayısıyla bir süre sonra kötü kokuların oluşmasına sebebiyet verir.

Tesisat ile ilgili bir problem sebebiyle kötü koku yayılıyorsa, işinin ehli bir profesyonelden yardım almak yerinde bir davranış olacaktır. Özellikle sıhhi tesisatlar hakkında bir bilginiz yoksa kokuyu gidermek adına herhangi bir işlem yapmanız daha büyük problemlere sebebiyet verebilir.

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

İstenmeyen can sıkıcı kokulardan kurtulmak istiyorsanız, bazı basit önlemler işinize yarayabilir.

Lavabo sifonunun “U” şeklinde olması, gider ile evin bağlantısını kesen bir uygulamadır. Burada biriken ve sürekli değişen su, kokuyu önleyecektir.

Çok sık kullanmadığınız lavabolarda, en azından kokuyu giderme açısından günde birkaç kez su akışı sağlamalısınız.

Lavabo sifonunun bağlantılarını kontrol ederek oluşması muhtemel bir sorun varsa gidermelisiniz.

Lavabolarda herhangi bir tıkanıklık var ise öncelikli olarak bu tıkanıklığı açmalısınız.

Yemek artıklarını lavabo yerine çöpe dökmelisiniz. Aksi takdirde lavabo içerisinde biriken yemek artıkları kokuya neden olabilir.

Lavabolarınızı düzenli olarak deterjanlarla temizlemeli, geçici tıkanıklıkları açmak için el pompası ya da marketlerde satılan lavabo açıcı malzemeleri kullanmalısınız.

Lavabo kokusunu ne giderir? Tabi ki uzman yardımı!

Tur Assist’in @Home konut yardım paketleri kapsamında tıkanan tesisatın sorunlarına çözüm bulma desteği de yer almaktadır. @Home Pratik, @Home Plus ve @Home VIP paketlerinin içerikleri hakkında bilgi almak için 7/24 müşteri hizmetleri hattı 0850 202 47 99’u arayabilirsiniz. Ayrıca @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Üstelik tüm Türkiye’de garantili bir biçimde hizmet veren Tur Assist, sunduğu @Home konut yardım paketleri ile çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Klozet Tıkanması hakkında bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.