Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri | Tur Assist

Lavabo Tıkanıklığı Açma Uzmanların İşidir!

Eyvah lavabom tıkandı!

Evinizde çok sık vakit geçirdiğiniz mutfak ve tuvaletler dönem dönem alarm verir. Özellikle lavabolarda su birikmesi ve buna bağlı ortaya çıkan kokular sık sık haşır neşir olduğumuz bu alanları çekilmez bir hale getirir. Aslında bu sinyaller genellikle lavabonuzun tıkanmış olduğuna işaret eder. Birçoğunuzu kara kara düşünmeye iten bu durum sizi ister istemez lavabo tıkanıklığı açma çalışmalarına doğru iter.

Lavabo Tıkanıklığı Açma | Tur Assist

Lavabo Tıkanıklığı Açma | Tur Assist

Lavabo neden tıkanır?

Mutfak lavabo giderinizde biriken yağlar, yemek artıkları, kireç gibi maddeler lavabonuza sinsice zarar verir. Aslında banyo lavabolarında da durum farklı değildir. Saçlar, sabun kalıntıları ve kireç banyonuzdaki lavabonun da tıkanmasına yol açar. Giderler bu atıklar yüzünden daraldığından ve atıklar giderde birbirine takılmaya başladığından tıkanıklık problemi artarak devam eder. Peki, lavabomuzun tıkandığını nasıl anlarız?

Eğer musluktan akan su lavaboda birikiyorsa ya da çok yavaş gitmeye başladıysa bu belirtiyi ilk alarm olarak görebiliriz. Bir diğer lavabo tıkanıklığı belirtisi de lavabonuzdan gelen kötü kokulardır çünkü lavabonuzun giderinde biriken atıklar gitgide çürüyerek kötü bir koku yaymaya başlar. En çok mutfak lavabolarında karşılaşılan lavabo tıkanıklığı, sebze ve meyve kabukları, donmuş yağlar, ekmek kırıntıları, yemek artıkları gibi atıkların çöp yerine lavaboya atılmasından dolayı meydana gelir. İşte bu gibi durumlarda, kulaktan dolma bilgilerle lavabo tıkanıklığı açma çabaları genellikle kesin sonuç vermez.

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri.

Geçici tıkanıklıklar söz konusu olduğunda, lavabo tıkanıklığı açma problemi, birkaç pratik yöntem ile kolayca çözülebilir. Lavabonuz kötü kokular yaymaya başladığı ya da giderin su biriktirmeye başladığı ilk anda marketlerden temin edebileceğiniz lavabo açıcı kimyasallar sorunun giderilmesine yardımcı olabilir.

Bununla beraber bir pompa aracılığı ile gidere baskı uygulamak da geçici tıkanıklıklar için birebirdir. Özellikle sıcak su eşliğinde doğru pompa kullanımı basit tıkanıklıkların giderilmesinde oldukça etkili olur.

Yukarıdaki pratik yöntemlerin yanısıra, tıkanıklık yaşanan lavaboya karbonat sirke ya da  karbonat tuz karışımı uygulamak, veya bir gider teli ile tıkanıklığa müdahele etmek sonuç alabileceğiniz yöntemlerdendir ancak bu uygulamalarda tesisatınıza zarar verme olasalığınızın bulunduğunu hatırlatalım.

Yukarıdaki yöntemlerin tamamı, tıkanıklığın henüz başladığı, basit problemler yaşanan lavabolar için geçerlidir. Önerdiğimiz pratik lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerine rağmen sorunu gideremiyorsanız durum tahmin ettiğinizden de ciddi olabilir. Bu gibi durumlarda, içeriğini ve etkilerini bilmediğiniz asit gibi kimyasallarla lavaboyu açmaya çalışmak giderdeki borulara zarar verebileceğinden hatta boruları patlatıp pis su sızıntılarının meydana gelmesine sebep olacağından önerilen bir çözüm yolu olarak karşınıza çıkmaz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma | Tur Assist

Lavabo Tıkanıklığı Açma | Tur Assist

Klasik lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerini unutun!

Bu gibi durumlarda en yakınınızdaki tesisatçıyı çağırmak size makul bir çözüm yolu gibi gözükebilir ancak evinize gelen tesisatçı, deneyimli ve işinin ehli değilse,  tıkanıklık yaşanan noktaya ulaşmak adına banyonuzda ya da mutfağınızda bulunan lavaboya zarar verip size çok daha zahmet verici ve maliyetli bir tablo çıkartabilirler.

Tüm bunların yerine, teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanarak geliştirilen lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri sayesinde ilk günkü gibi kusursuz bir lavaboya sahip olabilirsiniz.

En yeni sistemlerle lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri.

Lavabonuz tıkandığı zaman yapacağınız tek şey; çağrınıza derhal yanıt verecek olan işinin ehli, profesyonel uzman isimler ile iletişime geçmek olmalı. Çağrınız üzerine hemen yardımınıza koşan uzman tesisatçılar, öncelikle kullandıkları modern cihazlar sayesinde lavabo tıkanıklığına sebep olan yeri tespit ederler. Kameralı sistemler sayesinde, lavabo tıkanıklığı açma işlemine başlamadan önce size lavabonuzun hangi sebeplerden dolayı tıkandığını gösteren uzman ekip, kırma ve dökme işlemlerine girmeden kullandıkları robot cihazlarla basit bir şekilde tıkanmış olan lavabonuzu açarlar. Lavabo giderinde   kullandıkları özel aletler ile temiz ve titiz bir şekilde lavabo tıkanıklığı açma işlemini tamamlayarak  size garantili işçilik sunarlar; kısaca sizi zahmetli birçok işten kurtarmış olurlar.

Tur Assist her zaman yanınızda!

Başınız lavabo tıkanıklığı ile derde girdiyse yapacağınız tek şey yıllardır asistans dendiği zaman akla gelen ilk firma olan Tur Assist’in @Home konut acil yardım paketine göz atmak. Ondan sonrası oldukça kolay Tur Assist, sizi işinin ehli profesyonel isimlere yönlendirerek lavabo tıkanıklığı gibi sorunların hallolmasını sağlamakla kalmaz evinizle ilgili aklınıza gelebilecek birçok konuda yardımcı olma garantisi verir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Uzmanların İşidir! yazısından Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: