Mutfaktaki Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir? | Tur Assist

Mutfaktaki Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Evimizde en çok kullandığımız alanlar arasında ıslak zeminler en başta yer alır. Özellikle de lavabolar ıslak zeminler arasında en sık kullanılan ekipmanlardandır. Ancak lavabo denince akla sadece hijyen gelmez. Bazı evlerdeki lavabo kokuları neredeyse yaşayanları canından bezdirir. Peki lavabo neden tıkanır? Özellikle mutfaktaki lavabo kokusu nasıl giderilir?

Mutfaktaki lavabo kokusu birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Organik ya da inorganik maddelerin lavaboya dökülmesi, lavabo temizliğinin ihmal edilmesi, lavabo sifonunun işlev görememesi, montaj ya da inşaat hataları gibi birçok sebep başınızı kesif bir lavabo kokusuyla derde sokabilir.

mutfaktaki lavabo kokusu nasıl giderilir

Mutfaktaki lavabo kokusu nasıl giderilir?

Lavabo tıkanıklığı kokunun sebebidir

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm maddeler lavabonuzun tıkanmasına ya da suyun doğru bir biçimde tahliye edilememesine dolasıyla lavabonuzun kötü kokmasına neden olur. Bu nedenleri sizler ortadan kaldırmadığınız sürece lavabonuzdaki kokunun da gitmesi mümkün olmayacaktır.

Mutfaktaki lavabo kokusunu gidermek için

Öncelikle lavaboların doğru bir biçimde kullanılması ve düzenli olarak temizlenmesi olası problemlerin önüne geçmek için yapılması gereken ilk şeydir. Yiyecek artıkları tıkanmanın baş sebebidir. Organik ve inorganik atıklar kesinlikle lavaboların tıkanmasına dolayısıyla bir süre sonra kötü kokuların oluşmasına sebebiyet verir.

Bunun dışında geçici tıkanıklıkları gidermek ve kötü kokulardan kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • Bir tel yardımıyla ya da askı ile lavabo açmak
  • Soda sirke karışımı kullanarak kimyasal bir tepkime yaratmak
  • Islak ve kuru vakumlama yapmak
  • Kaynar su dökmek
  • Tuz ve karbonat ile kimyasal bir reaksiyon yaratmak

Eğer yukarıda belirtilen yöntemler işe yaramıyorsa yapmanız gereken tek şey profesyonel yardım almak!

Tur Assist her zaman yanınızda!

Mutfaktaki lavabo kokusu nasıl giderilir diye kara kara düşünüyorsanız, denediğiniz hiç bir yöntem sorununuzu gidermenize yardımcı olamadıysa yapacağınız tek şey yıllardır asistans dendiği zaman akla gelen ilk firma olan Tur Assist’in @Home konut acil yardım paketine göz atmak. Ondan sonrası oldukça kolay. www.turassistleyasam.com internet sitesi üzerinden kolayca inceleyebileceğiniz @Home paketi sayesinde evinizde meydana gelen beklenmedik sorunlar hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Tur Assist, sizi işinin ehli profesyonel isimlere yönlendirerek lavabo tıkanıklığı gibi sorunların çözülmesini sağlamakla kalmaz, evinizle ilgili aklınıza gelebilecek birçok konuda yardımcı olma garantisi verir.

Tıkanıklık açma kategorimize geri dönebilir ya da Lavabo Açmak için 5 Yöntem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.