Robotla Pimaş Açma

Neden Robotla Pimaş Açma Önerilir?

Robotla pimaş açma, çok sık karşılaşılan atık su gideri tıkanıklığı sorunlarında, modern çağın gereklerini kapsayan hızlı ve ekonomik bir çözüm olarak dikkat çeker. Özellikle geleneksel yöntemlerin yarattığı maliyet ve zaman kaybı, komşularınıza ve sizlere verdiği rahatsızlıklar göz önünde bulundurulduğunda, gider tıkanıklığı problemlerinde teknolojik çözümler tercihten ziyade zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Robotla Pimaş Açma

Robotla Pimaş Açma | Tur Assist

Geleneksel yöntemlerle tıkanıklık açma

Geçici tıkanıklıkların dışında tıkanıklık problemlerini kendi yöntemlerimizle açmaya çalışmamız sorunu çözmeyeceği gibi sadece bizlere zaman kaybettirir. Bununla birlikte, yılar önce kullanılan yöntemler genellikle evinizin, iş yerinizin kırılıp dökülmesi ile sonuçlanır. Sorunu net olarak tespit edene kadar yapılacak kırma işleminin ve akabindeki geniş çaplı tadilatın yaratacağı maliyeti bir kenara bırakın, uzun süreli bir tamirat işleminin ev hayatınızdaki olumsuzlukları bile geleneksel yöntemlerden kaçınmak için başlı başına bir sebeptir.

Tuvalet, banyo ve mutfaklarımızı amaçlarına uygun bir biçimde kullanmak, giderlere atık atmaktan kaçınmak, dönem dönem doğal ya da marketlerden aldığımız çözeltilerle gider borularını temizlemek tıkanıklığa yol açmamak bakımından önemlidir.

Ancak ister kullanımımızdan kaynaklanan sebeplerden, ister tesisat kaynaklı problemlerden olsun, herhangi bir tıkanıklık problemi ile karşılaştığımızda garantili hizmet veren, profesyonel bir kurumdan hizmet almak ileride yaşayabileceğimiz daha büyük problemleri önlemiş olur.

Robotla Pimaş Açma | Tur Assist

Pimaş Açma

Robotla pimaş açma işlemi nedir?

Aslında robotla pimaş açma, robotu tuvaletin giderinden göndererek, tıkalı bölgeye ulaşmak ve tıkanıklık yaratan maddeleri parçalatmaktan ibarettir. Süreç önce kameralı sistemler aracılığıyla problem kaynağının net olarak tespit edilmesiyle başlar.

Problemli noktalar bilgisayar ortamında tespit edildikten sonra robotla pimaş açma işlemi başlar. Cihaza özel bir aparat takılır ve tıkanıklığa en yakın yerden içeriye gönderilir.

Parçalama ve püskürtme yöntemiyle, içerdeki yabancı cisim parçalanır, böylece gidere takılan pisliğin kanalizasyon sistemine aktarılması sağlanır.

Ardından tekrar kameralı sistemlerle problemin komple çözülüp çözülmediği, farklı bir yerde bir ikinci, üçüncü tıkanıklık olup olmadığı teyit edilir. Ek bir tıkanıklık görülmesi halinde, robotla pimaş açma süreci tekrarlanır.

Robotla pimaş açma işleminin avantajları

Robotla pimaş açma aşağıdaki avantajları ile dikkat çeker:

– Sorunu net olarak teşhis eder,

– Sorunun kaynağı tespit edildikten sonra tıkanıklık kesin olarak giderilir,

– Geleneksel yöntemlere göre maliyeti çok daha düşüktür,

– Soruna hızlı çözüm sağlar.

Daireniz içerisindeki sıhhi tesisatlarda tıkanıklık problemi ile karşılaşırsanız endişelenmeyin. Tur Assist güvencesindeki @HOME paketi, sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarda, size tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer. Üstelik @HOME paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arasızlarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Neden robotla pimaş açma önerilir yazısından Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: