Tıkanan Klozet Nasıl Açılır? | Tur Assist

Tıkanan Klozet Nasıl Açılır? Sık Yapılan Yanlışlıklar Nelerdir?

Klozetler genellikle yanlış kullanım sebebiyle tıkanır. Örneğin tuvalet kağıtlarının ya da bebek bezlerinin klozete atılması sık yapılan hatalardandır. İşin kötü tarafı ise en biçimsiz zamanlarda tuvalet tıkanıklığı ilekarşılaşabilecek olmamızdır. Bu nedenle tıkanan klozet nasıl açılır? Sorusu ile karşılaştığımızda genellikle kendi yöntemlerimizle çözüm üretmeye çalışırız.

Tıkanan klozet nasıl açılır? | Tur Assist

Tıkanan klozet nasıl açılır? | Tur Assist

Refleks olarak tuvalet kullanımından sonra yaptığımız ilk hareket sifonu tekrar tekrar çekmektir. Bununla beraber yaşanan büyük problemlerde bu işlem, soruna çözüm sağlamadığı gibi, tuvalet taşması gibi sevimsiz bir durumla bizi karşı karşıya bırakabilir. Bunun yerine bel seviyesinden yarım kova su dökmek, oluşacak tazyikle geçici problemlerin çözülmesine yardımcı olabilir.

Tıkanan klozet nasıl açılır? - Pompa

Tıkanan klozet nasıl açılır? – Pompa

Yapılan yanlışlardan bir diğeri de yanlış pompa kullanımıdır. Sıradan bir el pompası ile sorunu gidermek yerine, tuvalet tıkanıklıklarına uygun bir pompa ile tazyik uygulamak, yine geçici sıkıntıların giderilmesine yardımcı olabilir.

Kimyasalların yanlış kullanımı da, hem sağlığımıza, hem de tuvalet tesisatına zarar verebilir. Genellikle açık olarak edinilen kuvvetli kimyasallar ya da marketlerden satın alınan kimyasalların çamaşır suyu gibi farklı tepkimelere yol açabilecek başka ikinci materyallerin kullanımı sevimsiz sonuçlar doğurur. Sağlımıza ve tesisatımıza zarar vermeyecek çözüm, marketlerde son kullanıcıya satılan basit kimyasalları, kullanım talimatlarına uygun olarak kullanmaktır,ancak kimyasal karışımların kullanımı da kalıcı sorunlara bir çözüm sağlamayacaktır.

Tıkanan klozet nasıl açılır? Uygulanacak profesyonel çözümler nelerdir?

Kanal açma makinaları, kameralı sistemler yani kısacası bilgisayarlı makineler ile teknoljinin avantajlarından faydalanmak size 2 fayda sağlar:

– Zaman kazancı

– Ekonomik ve kalıcı çözüm

Profesyonel bir ekip tarafından, garanti kapsamında yapılan hizmetler hem sorunun kısa zamanda giderilmesini, hem de herhangi bir sisteme zarar vermeden tek bir operasyon ile tıkanıklık probleminin kalıcı olarak çözülmesini sağlar.

Unutmayın, doğru kullanım sayesinde klozet tıkanıklığı nasıl açılır sorusuyla karşılaşmazsınız!

Tüm tesisat sistemlerinde olduğu gibi, tuvaletlerin özenli kullanımı oluşabilecek problemlerin önlenmesindeki en etkili çözümdür. Yabancı maddeleri atmaktan kaçınmak, dönemsel olarak son kullanıcılara uygun kimyasal ve kireç çözücüler kullanmak sizi tuvalet tıkanıklığı gibi sevimsiz bir durumdan uzak tutacaktır.

Tuvalet tıkanıklığı açma gibi can sıkıcı bir zorunlulukla karşı karşıyaysanız, banyonuzu tamamen uzman isimlere teslim etmek istiyorsanız; Tur Assist’in sizler için özel olarak hazırladığı @Home paketine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Üstelik @Home paketi, elektrik, doğalgaz, su tesisatı arızalarında da konutunuzu ve sizleri güvence altına alır.

Tıkanan Klozet Nasıl Açılır? Sık Yapılan Yanlışlıklar yazısından Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: