Lavabo Neden Tıkanır? Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır? | Tur Assist

Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır?

Lavabo, bir evin belki de en çok kullanılan ve önemli aparatlarından biridir. Banyo ve tuvaletlerde hijyenin korunması ve gerekli temizlik koşullarının sağlanması açısından önem arz eden lavabolar, tıkandığı ve su giderinin düzenli bir şekilde çalışmadığı zamanlarda temel fonksiyonuna aykırı olarak sağlık problemlerine yol açabilir. Çünkü lavaboda biriken kir, zaman içinde kötü kokuyu ve sağlıksız, mikrobik bir ortamı beraberinde getirir. Peki, lavabo niçin tıkanır, tıkanmış lavabo nasıl açılır?

Tıkanmış lavabo nasıl açılır?

Tıkanmış lavabo nasıl açılır?

Lavabo neden tıkanır?

Dünyanın her yerinde binalar, uzun yıllar kullanılmak için inşa edilir. Haliyle zaman içerisinde mekanik tesisatların yıpranması, eskimesi ve deforme olması kaçınılmazdır. Bu deformasyon sürecinden lavabolar ve lavabolara bağlı sistemler de nasibini alır.

Yukarıda bahsettiğimiz durumların yanı sıra lavabolardan dışarı atılması için dökülen katı atıkların, zaman içerisinde tıkanmaya neden olduğu bilinmektedir. Hatta sıradan bir kullanım esnasında, deterjan ve benzeri unsurların bile zaman içerisinde lavaboları tıkadığı ifade edilir. Ancak lavabo tıkanıklıklarının bilinen en önemli sebeplerden biri, yemek artıklarıdır. En basitinden çay posası ve sebze meyvelerin lavaboda yıkanması ile oluşan atıklar bile tıkanmaya neden olabilmektedir. Peki, birçok sebepten dolayı sık sık tıkanan lavabolar nasıl açılır?

Tıkanmış lavabo açma yöntemleri

Marketlerde satılan bazı kimyasalların tıkanıklık açma özellikleri vardır. Ancak tuz ruhu, çamaşır suyu ve kireç sökücü gibi en çok tercih edilen yöntemlerin, zaman içerisinde tesisata büyük zarar verebileceğini unutmamak gerekir.

Son dönemlerde insanların sıkça tercih ettiği yöntemlerden bir diğer ise sirke ile birlikte karbonat ve tuz kullanımıdır. Kesin bir çözüm olmasa bile, bu yöntemle birlikte geçici tıkanıklıkları bir nebze açmanız mümkündür. Diğer bir yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri de pompa ile tıkanıklık açma yöntemidir. Genellikle tel kullanımı, pompa ya da keskin deterjan ve kimyasalların kullanımı, sadece geçici çözüm oluşturmaktadır.

Lavabo tıkanıklığına kesin çözüm

Aslında tesisat konusunda profesyonelce hizmet veren firmalardan yardım almak, sorununuzu kalıcı olarak çözmek adına gerçekten önemlidir. Eğer kendinize güveniyorsanız, bu aksamı inceleyerek kendiniz de tıkanıklığı giderebilirsiniz. Kurumsal bir firmadan alacağınız profesyonel bir yardım, sizi hem kötü kokulardan hem de sağlıksız ortamdan daha düşük maliyetlerle kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bununla beraber aşağıdaki birkaç ipucu birçok geçici tıkanıklık probleminin başlamasına engel olacaktır:

  • Katı atıkları lavabo yoluyla atmak kolay gibi görünse de bu uygulama genellikle tıkanmaya yol açmaktadır.
  • Katı atıkları lavaboya dökmeyin.
  • Lavabonuzu dönem dönem hafif lavabo açıcılarla temizleyin.
  • Asla yağ dökmeyin.
  • Bulaşıklardan sonra bir miktar sıcak su ile giderinizi iyice temizleyin.

Tur Assist @Home konut yardım paketi ile lavabo tıkanıklığı derdine de son!

Lavabo açma gibi can sıkıcı bir sorunla karşı karşıyaysanız ve evinizi bu konuda uzman isimlere teslim etmek istiyorsanız; Tur Assist’in sizler için özel olarak hazırladığı @Home konut yardım paketine göz atmanızda fayda var. Asistans hizmetleri dendiği zaman akla gelen ilk firma Tur Assist, klozet tıkanıklığı açma dahil her türlü tesisat probleminizde 7/24 yanınızda üstelik Türkiye’nin her noktasında.

“Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?” yazımızı okuyabilir ya da Tıkanıklık Açma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.