Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir? Pratik Yöntemler

Kafamızda beliren tuvalet kokusu nasıl giderilir sorusu aslında evdeki hayatımızı olumsuz yönde etkileyen konulardan biridir. Evdeki temizlik  kokusunu alt üst eden tuvalet kokusu ile karşı karşıya kaldığımız zaman çok sevdiğimiz evimiz bizim için çekilmez hale gelir.Malesef tuvalet kokusu evdeki tüm kokuları bastırarak rahatsız edici bir durum yarattığı gibi sağlığımızı tehdit eden mikroplarla karşılaşmamızın da an meselesi olduğunu gösterir.

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir | Tur Assist

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir | Tur Assist

Tuvalet kokusunun nedenleri nelerdir?

Tuvalet kokularının en belirgin sebeplerinden bir tanesi tuvalet borularında görülen daralma olarak bilinir. Tuvalet kokusuna neden olan tesisat kaynaklı bir değer sorun da tesisat borularının ‘s’ şeklinde döşenmemesidir. Ayrıca sifon problemi bu konuda göz ardı edilemeyecek kadar sıklıkla görülen bir sorundur. Tuvalet ile gider arasındaki boşluk da koku yaratan sebeplerden biri  olarak görülmektedir. Tabi su kaçaklarından dolayı nem ve rutubetten kaynaklanan kokuları da unutmayalım.

Peki Tuvalet kokusu nasıl giderilir?

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir

Gelelim tuvalet kokusunu gidermek için faydalanabileceğiniz pratik yöntemlere. Öncelikle tuvalet kokusu geçici bir tıkanıklıktan oluşuyorsa, basit bir pompa oldukça işe yarayabilir.

Pompanın işe yaramadığı durumlarda kimyasal açıcılar da tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olacaktır; ancak yanlış kullanılan kimyasal açıcıların hem tesisatınızda hem de sağlığınızda büyük sıkıntılara yol açabileceğini unutmayın.

Herhangi bir nalburdan edinebileceğiniz tuvalet açma teli, ya da bir tel askı tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olabilir. Tesisattan kaynaklı problemler için profesyonel bir ekipten yardım almanız yerinde olacaktır.

Boru, sifon gibi pis su tesisatı problemleri uzman eller tarafından çok kısa sürede çözülebilirken, amatör bir müdahale daha büyük sorunlara sebebiyet verebilir.

Tuvalet kokusundan kurtulmak için geçici çözümler işe yaramaz!

Tuvalet kokusu nasıl giderilir sorusunu soranlara şunu söylemekte fayda görüyoruz; oda parfümleri, hoş kokulu deo spreyler, naftalinler geçici çözümler olup sadece günü kurtarır. Sorunu tamamen çözmek için konusunda uzman, profesyonel bir firmadan hizmet almak en etkili yöntem olacaktır.

Unutmayın, daireniz içerisindeki sıhhi tesisatlarda sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda, Tur Assist güvencesindeki @HOME paketi, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @HOME paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Tuvalet kokusu nasıl giderilir yazısından Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: