Tuvalet Kokusu Neden Olur? Nasıl Giderilir? | Tur Assist

Tuvalet Kokusu Nedir? Nasıl Giderilir?

Pek çoğumuzun yaşadığı ve genellikle altyapı sıkıntılarından meydana gelen tuvalet kokuları, zaman zaman günlük hayatımızı etkileyebilecek boyutlara ulaşabilmektedir. Özellikle kalabalık ve çok daireli apartmanlarda sıkça görülen bu durum, giderlerin aynı boruya bağlı olarak zamanla pislenmesinden kaynaklanır. Bu gibi sorunlar ile başa çıkmak için uygulayacağımız bazı geçici yöntemler mevcut olsa da sorunu kaynağından çözmek gerekir.

Tuvalet Kokusu

Tuvalet Kokusu

Tuvalet kokusu gidermek için ne yapılmalı?

Gider temizliği nasıl yapılır? Tuvalet ve banyoların aynı yerde olduğu ortamlarda duyulan kötü kokular çoğunlukla giderlerde biriken saç, kıl gibi temizlenmesi zor artık maddelerden dolayı meydana gelmektedir. Banyo ve tuvalet giderlerinizde açıcı kimyasallar ile yapacağınız küçük bir temizlik ile bu durum önlenebilmektedir.

Lavabo temizliği nasıl yapılır? Lavabolarımızdan kötü kokuların gelmesi nadir rastlanılır bir durum değildir. Günümüzde birçok evin lavabo gider borusuna “S” şekli verilmediği için kökü kokular meydana gelebilmektedir. Ellerimizi yıkadığımız ya da bulaşık artıklarının biriktiği borular düz olduğu takdirde kuruyarak kötü bir koku yaratmaktadır. Bu durum ise lavabolarımızın altında bulunan körüklü gider borusuna “S” şekli vererek büyük ölçüde giderilebilmektedir. Tıkanıklıktan kaynaklı bir koku duyulmakta ise kimyasal açıcılar büyük ölçüde iş görmektedir.

Tuvalet ve klozet temizliği nasıl yapılır? Daha çok eski yapılarda bulunan alaturka tarzı tuvaletler, gerek tesisatın eskimesinden gerekse gidere daha yakın olduğundan kötü kokulara sebebiyet vermektedir. Benzer şekilde alafranga tuvaletlerin giderinde de zaman zaman kötü kokular görülebilmektedir. Her iki durumda da tuvalet giderine bol miktarda lavabo açıcı dökmek kokunun giderilmesini sağlayacaktır.

Tuvalet kokusu gidermek için düzenli temizlik

Tuvaletlerimizdeki kokular giderden kaynaklanabildiği gibi fayans aralarında biriken kurumuş kirlerden de açığa çıkabilmektedir. Bu durumda yapılacak en iyi çözüm, fayanslarımızı düzenli bir şekilde temizlemek olacaktır.

Tıkanan tuvaletler ile ilgili sorunlarınızda Tur Assist’ten yardım alabilirsiniz.

Tur Assist’in @Home konut yardım paketleri kapsamında tıkanan tesisatın sorunlarına çözüm bulma desteği de yer almaktadır. @Home Pratik, @Home Plus ve @Home VIP paketlerinin içerikleri hakkında bilgi almak için 7/24 müşteri hizmetleri hattı 0850 202 47 99’u arayabilirsiniz. Ayrıca @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya Klozet Tıkanıklığının Nasıl Açılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.