Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Deyip Geçmeyin!

Özellikle kalabalık ailelerin bulunduğu evlerde en çok kullanılan alanlardan biri olan tuvaletler, dönem dönem can sıkıcı problemlerin kaynağı olabiliyor. Tuvalete atılan atıklar, poşetler ya da tesisat problemleri tuvalet tıkanıklığı gibi sevimsiz bir probleme dönüşebiliyor. Haliyle böyle durumlarda, “tuvalet tıkanıklığı açma” tüm ev bireylerinin en öncelikli işi haline geliyor? Peki, tıkanan tuvalet nasıl açılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Açma | Tur Assist

Tuvalet Tıkanıklığı Açma | Tur Assist

Tuvalet tıkanıklığı nasıl anlaşılır?

Mis gibi kokan eviniz, kötü kokulara maruz kalıyorsa yani tuvaletinizde ve giderde pis kokular oluşuyorsa, sebebi tuvaletinizdeki tıkanıklık olabilir. Sifonu çekmenize rağmen, mekanizma tuvaletinizdeki atıkları pis su giderine gönderemiyorsa sorun belli; en kısa zamanda tuvalet tıkanıklığı açma işlemine başlıyorsunuz demek. Bununla birlikte bazı durumlarda sifon mekanizması çalışmasına rağmen, muhtelif atıklar giderde sizin net olarak tespit edemeyeceğiniz tıkanıklıklara sebebiyet verir. İşte bu gibi durumlarda koku, genellikle tuvalet tıkanıklığı sorununu işaret eder.

Geçici tıkanıklıklar birkaç adımda giderilebilir.

Tuvaletiniz tıkandığı zaman geleneksel birkaç yöntem tuvalet tıkanıklığı açma konusunda yardımcı olabilir. Örneğin tuvalet giderine marketlerden temin edilen bir kimyasal dökmekya da bir kova aracılığıyla tazyikli su dökmek kısa süreliğine size yardımcı olabilir. Bazen de bir tuvalet pompası ya da tuvalet açma teli, hatta bir tel askı, geçici tıkanıklıklara çözüm olabilir.

Yukarıda saydığımız tüm bu işlemleri gerçekleştirirken, tesisatınıza kalıcı bir hasar da verebilirsiniz. Örneğin, döktüğünüz kimyasala çamaşır suyu gibi farklı materyaller eklemek, kimyasal bir tepkimeyle tesisatta kalıcı bir arıza yaratabilir ya da sorunu çözmek için kullandığınız çelik askı ile tuvalet tıkanıklığı açma yöntemi gider borusunu zedeleyebilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Peki, tuvalet tıkanınca ne yapılmalı?

Oldukça can sıkıcı bir problem olarak karşınıza çıkan tuvalet tıkanıklığı, özellikle geleneksel yöntemlerle tuvalet açma süreci sonrasına daha vahim problemlere yol açabilir.

Kendi başınıza ya da bilinçsiz bir tesisatçı ile tuvalet tıkanıklığı açma adına yapılan işlemler kalıcı hasarlara, bu hasarlarda gereksiz masrafa ve ev içinde haddinden çok pis görüntü ve yıkıma sebebiyet verebilir.

Dolayısıyla tuvalet tıkanıklığı açma işleminde profesyonel firmalara müracaat ederek sorunu gidermeniz hem bütçeniz hem de daireniz için çok daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Neden tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için profesyonel yardım tercih edilmeli?

Daha az masraf yaparak, daha kısa zamanda sorunu çözmek için yapmanız gereken tek şey uzman bir ekip yardımına başvurmanızdır. Teknolojik aletlerle önce tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Bunun için dedektörler, kameralı sistemler kullanılır. Ardından tıkanıklığa yol açan nokta özel robotlarla temizlenir. Üstelik bu işlem esnasında görüntülü sistem ile sizde bilgilendirildiğinizden içiniz rahat olur. Tuvalet tıkanıklığı açma sürecinde, gideriniz, borularınız hiçbir şekilde zarar görmeyeceği gibi, titizlikle çalışan uzman ekip size tertemiz bir banyo bırakırlar.

Tuvalet tıkanıklığı açma gibi can sıkıcı bir sorunla karşı karşıyaysanız, banyonuzu tamamen uzman isimlere teslim etmek istiyorsanız; Tur Assist’in sizler için özel olarak hazırladığı @Home paketine göz atmanızda fayda var. Asistans hizmetleri dendiği zaman akla gelen ilk firma Tur Assist, tuvalet tıkanıklığı açma dâhil her türlü tesisat probleminizde 7/24 yanınızda, üstelik tüm Türkiye’de.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Deyip Geçmeyin yazısından Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.