Tıkalı Klozet Nasıl Açılır? Ne zaman Profesyonel Yardım Alınır? | Tur Assist

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?

Günümüzde hemen hemen her evde bulunan klozetler, dönem dönem çeşitli sebeplerden dolayı tıkanır.  Klozetlerin tıkanmasının en büyük nedenleri arasında tuvalet kağıtlarının klozete atılması gelir. Bunun yanı sıra pedler ve çocuk bezleri hatta temizlik kovasının içerisinden yanlışlıkla düşen bez parçaları da klozetlerin zamansız bir şekilde tıkanmasına neden olur. Peki, böyle bir durumla karşılaştınız ve tesisatçıya da ulaşabilecek durumunuz da yok, o zaman ne yapmalısınız? Tıkalı klozet nasıl açılır?

Tıkalı klozet nasıl açılır?

Tıkalı klozet nasıl açılır?

Tıkanmış klozet açma teknikleri

Tıkanmış olan klozetinizi açarken ilk olarak yapmanız gereken sadece bir defa klozetin sifonunu çekmek olacaktır. Eğer tıkanıklık geçmediyse asla ikinci ve üçüncü defa sifonu çekmemelisiniz. Çünkü birden fazla sifonu çektiğiniz zaman taşan su, ortamın pislenmesine neden olur. Bununla birlikte, sifonu bir kez çekmeniz neticesinde su azalmıyorsa o zaman tıkanıklık gidere yakın bir yerde demektir. Eğer ki çeker çekmez su gidiyor ve daha sonra duruyorsa o zaman tıkanma noktası klozetin gider noktasına daha uzaktadır.

Sifonu çektiğiniz zaman tıkanıklık devam ediyorsa, ellerinize eldiven giymenizin vakti gelmiş demektir. Lastik eldivenler bu iş için idealdir. Klozetin içine mümkün olduğu kadar elinizi sokarak ilerlediğiniz mesafe boyunca organik bir kalıntı olup olmadığını kontrol edin.

Eğer elinizi kullanmak istemiyorsanız o zaman bu iş için üretilmiş olan el pompalarını kullanabilirsiniz. Tuvalet pompalarının, normal lavabo pompalarından farklı çalışma sistemleri vardır, bu yüzden daha geniş bir şekilde dizayn edilmişlerdir. Pompalama işlemi esnasında klozet içerisinde belli oranda su olması gerekir. Eğer ki içerideki su az ise o zaman sıcak su takviyesi yapabilirsiniz.  Pompanın tüm gideri kaplaması önem arz eder. Çoğu zaman, fazla yüklenmeden doğru bir basınçla 3-5 kere pompalamanız tıkanıklığın giderilmesini sağlayacaktır.

Eğer klozet pompası ile tıkanıklığı gideremiyorsanız, tel bir elbise askısını kullanabilirsiniz. Açtığınız askının çengel kısmını klozetin içerisinde kullanacaksanız buna göre bir tutma şekli ayarlamak durumundasınız.  Çengel kısmı boşta kalacak şekilde tele bir bez bağlayın sonrasında teliileri geri doğru şeklinde hareket ettirmeye çalışın. Gerekirse arada bir dairesel hareketler de çizebilirsiniz.

Kimyasal kullanarak tıkalı klozet nasıl açılır?

Yukarıdaki yöntemleri kullanmak istemediğiniz durumlarda, marketlerden satın alacağınız kimyasal açıcılara baş vurabilirsiniz. Genellikle bir paketi döktükten sonra üzerine kaynar suyu ilave ettiğinizde tıkanıklık azalacak veya tamamıyla kaybolacaktır.

Yukarıdaki işlemlere rağmen tıkanıklığı gidermiyor ve hala tıkalı klozet nasıl açılır sorusunu kendinize soruyorsanız yapmanız gereken kurumsal bir firmadan profesyonel yardım almak.

İşinin ehli uzmanlar tarafından yardım aldığınızda işinin uzmanı firmalar önce teknolojik aletlerle tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Bunun için dedektörler, kameralı sistemler kullanılır. Ardından tıkanıklığa yol açan nokta, özel robotlarla temizlenir. Üstelik bu işlem esnasında görüntülü sistem ile siz de bilgilendirildiğinizden içiniz rahat olur. Tuvalet tıkanıklığı açma sürecinde, gideriniz, borularınız hiçbir şekilde zarar görmeyeceği gibi, titizlikle çalışan uzman ekip size tertemiz bir banyo bırakır.

Tuvalet tıkanıklığı açma gibi can sıkıcı bir sorunla karşı karşıyaysanız, banyonuzu tamamen işin uzmanlarına teslim etmek istiyorsanız; Tur Assist’in sizler için özel olarak hazırladığı @Home konut yardım paketlerine göz atmanızda fayda var. Asistans hizmetleri dendiği zaman akla gelen ilk firma Tur Assist, tuvalet tıkanıklığı açma dahil her türlü tesisat probleminizde 7/24 yanınızda, üstelik tüm Türkiye’de. Üstelik @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden de kolayca inceleyebilirsiniz.

Tıkanıklık Açma kategorisine geri dönebilir ya da Lavabo Kokusunun Nedenleri hakkında bilgi alabilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.