Tıkanıklık Nedir? Tıkanıklık Ne Gibi Problemlere Yol Açar? | Tur Assist

Temiz ve Pis Su Tesisatlarında Tıkanıklıklar ve Buna Bağlı Diğer Problemler

Küvetlerin, lavaboların, evyelerin, klozetlerin pis su giderleri zaman içerisinde içlerinde biriken pislikler nedeniyle tıkanır. Tıkanıklık problemi lavabo, evye ya da küvette su birikmesi, sıhhi tesisat malzemesi kullanılan alanlarda kötü bir koku yayılması gibi belirtiler sayesinde kolayca tespit edilebilir.

Lavabo tıkanıklığı: Mutfak lavabo giderinizde biriken yağlar, yemek artıkları, kireç gibi maddeler lavabonuza sinsice zarar verir. Aslında banyo lavabolarında da durum farklı değildir. Saçlar, sabun kalıntıları ve kireç banyonuzdaki lavabonun da tıkanmasına yol açar. Giderler bu atıklar yüzünden daraldığından ve atıklar giderde birbirine takılmaya başladığından tıkanıklık problemi artarak devam eder.

Tıkanıklık Açma - Tur AssistLavabonuz kötü kokular yaymaya başladığı ya da giderin su biriktirmeye başladığı ilk anda marketlerden temin edebileceğiniz lavabo açıcı kimyasallar sorunun giderilmesine yardımcı olabilir. Sıcak su eşliğinde bir pompa ile gidere baskı uygulamak da geçici tıkanıklıklar için ideal bir çözümdür. Tıkanıklık yaşanan lavaboya karbonat, sirke ya da karbonat tuz karışımı uygulamak veya bir gider teli ile tıkanıklığa müdahale etmek de sonuç alabileceğiniz diğer yöntemlerdendir.

Tuvalet tıkanıklığı: Kullanım esnasında atılan temizlik bezi, bebek bezi, poşet gibi yabancı maddeler, kaba inşaat sırasında atılan harç ve benzeri malzemeler ya da tesisat ile ilgili problemler tuvaletlerin tıkanmasına yol açar. Tuvalet tıkanıklığı, ortamı rahatsız edecek kesif bir koku yaymanın yanı sıra, ortamda üreyen mikroplar sebebiyle insan sağlığını da tehdit eder.

Tuvalet tıkanıklığı ya da bir başka deyişle klozet tıkanıklığı tazyikli su, tuvalet pompası, tuvalet açma teli, kimyasal çözücü ya da doğal tıkanıklık giderici karışımlarla giderilebilir.

Gider kokusu: Gider kokularının oluştuğu başlıca yerler; banyo, balkon ve mutfaklarda lavabo, evye, küvet ve klozet giderleridir. Ancak genellikle gider kokuları ile mutfaklarda karşılaşılır. Çünkü mutfakta kullanılan evye gideri, yemek artıkları gibi yabancı maddelere en çok maruz kalan giderlerdendir. Buna mukabil klozetler de sık tıkanan dolayısıyla gider kokularıyla sık karşılaşılan diğer alanlardır.

Gider kokularını gidermek için pompa, doğal tıkanıklık açıcı, gider açıcı kimyasal veya gider açma teli kullanılarak tıkanıklık problemi çözülebilir; buna bağlı kötü kokulara engel olunabilir.

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi sayesinde lavabo ve tuvalet tıkanıklığını açmak için çok farklı yöntemler kullanılmaktadır. Söz gelimi kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanmış olan lavabo borusu incelenerek lavabo tıkanıklığının sebebi net olarak tespit edilebilir. Böylece nokta atışı bir tamirat işlemiyle tıkanıklıklar kolayca giderilebilir.

Türkiye’nin lider asistans şirketi Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, atık su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini yönlendirerek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com internet sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezimize konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Tıkanıklık Nedir? Tıkanıklık Ne Gibi Problemlere Yol Açar?” başlıklı yazımızdan Tıkanıklık Açma kategorisine gidebilir ya da Tur Assist tarafından desteklenen Tesisat Türkiye Blogu’na geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.