Tesisatta Mobil Sistem Nedir? | Tur Assist

Sıhhi Tesisatta Mobil Sistem Ne Anlama Gelir?

Sıhhi tesisat donanımına ihtiyaç duyan bir lokasyonda sıcak ve soğuk su borularının koruyucu bir kılıf içinde birbirlerinden bağımsız olarak döşenmesine mobil sistem adı verilir. Mobil sistemlerde kolektör üzerinde her bir hat için mini vana kullanılır. En önemli avantajı her bir terminal kutusunun tek bir noktadan ayrı ayrı kontrol edilebilmesidir.

Tesisatta Mobil Sistem

Tesisatta Mobil Sistem Parçaları

Bu sistemde özellikle PE- X boru tercih edilir. Borular 0° C’nin altındaki sıcaklıklarda döşenemez. Güneş ışığına maruz kalamaz. Darbelere karşı korunur. Döşeme esnasında keskin dönüşler yapılmamasına özen gösterilir.

Tesisatta Mobil Sistem Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

  • Mevcut tesisatta kullanılan armatürlerin tamiri için bütün meskenin suyunu kesmek yerine, o hattı kolektörden kapatmak yeterli olur. Böylece diğer noktalarda su akışı devam eder. Örneğin duş bataryası tamir edilirken diğer bataryalar kullanılmaya devam eder.
  • Kalorifer tesisatında olduğu gibi PE-Xb boru, koruyucu spiral boru içinden geçirildiğinden fayans ve seramikler kırılmadan kolaylıkla değişim, tamirat yapılabilir.
  • Mobil sistem boruları yüksek ısı ve basınçlara dayanıklı olduğundan özellikle termosifon hatlarında gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
  • Montaj işlemi çok kolaydır; kaynak, lehim vb. gerektirmez. Hatta Montaj esnasında elektriğe bile ihtiyaç duyulmaz. Kangal boru istenilen noktadan kesilerek su saatinden armatürlere kadar her türlü tesisata tek parça olarak monte edilir.

Unutmayın, mobil sistemler dahil olmak üzere olası her türlü sıhhi tesisat problemlerinizde Tur Assist yanınızda. Tur Assist tarafından size sunulan @Home konut yardım paketleri, su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketleri, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır.

@Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden kolayca inceleyebilirsiniz. Ayrıca 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile konut yardım taleplerinizi iletebilir, @Home konut yardım paketleri ile Türkiye’nin her noktasında acil hizmet alabilirsiniz.

“Tesisatta Mobil Sistem Nedir?” yazımızdan Su Tesisatı Kategorimize gidebilir ya da Tur Assist tarafından desteklenen Tesisat Blogumuza geri dönebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.