Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri | Tur Assist

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı günlük hayatta hepimizin başına gelebilecek basit ama can sıkıcı bir problemdir. Tıkanıklık ile karşılaşmamak için lavabolara sıvı dışında, yemek artığı gibi hiçbir katı madde atmamak, lavaboları düzenli olarak temizlemek ve senede birkaç defa lavabo açıcı tarzı kimyasallar kullanmak yerinde olacaktır. Organik ya da inorganik atıklar, er ya da geç lavabo giderini ve gidere bağlı boruları daraltacaktır. Yukarıda belirttiğimiz katı atıkların dışında üzerinde çok fazla toz toprak bulunan sebze ve meyvelerin suyunu lavabo içine akıtmak, kızartma yağlarını, çay posasını, lifli yiyecekleri, bulaşıklarımızın içindeki yemek artıklarını lavabo içerisine dökmek, lavabomuzun tıkanmasına yol açacaktır.

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri nelerdir?

Peki, lavabomuz herhangi bir sebeple tıkandığı zaman neler yapabiliriz? İşte lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri:

Pompa

Bulaşık yıkarken su, olması gerektiğinden yavaş akmaya başlar ve lavabo içerisinde su birikir. Bu durumda yapacağınız ilk şey musluğu kapatarak pompa kullanmanız ve tıkanıklığı gidermenizdir. Yalnız tıkanıklıktan dolayı suyun tamamıyla evyeyi doldurması durumunda pompa kullanılması tavsiye edilmez, zira pompa pis suyun taşmasına neden olabilir. Benzer durumlarda suyun biraz boşaltılarak pompa uygulanması önerilir.

Sıvı lavabo açıcı ürünler

Bu ürünlerin kimyasal bileşeni toz lavabo açıcılara göre daha kuvvetlidir. Marketlerde satılan bu sıvı lavabo açıcılarını, lavabo içerisine döküp yarım saat kadar beklemeniz ardından musluğu beş dakika kadar açık tutarak kimyasalı akıtmanız önerilir.

Karbonat ve sirke

Hali hazırda zaten evimizde bulunan bu ürünler ile de lavabo açmanız mümkündür. Karbonatı lavabo içerisine döküp hemen ardından sirkeyi dökün. Burada önemli nokta iki bileşenin birbiriyle reaksiyona girmesidir. İşlemi yaparken bu reaksiyonu mutlaka gözlemleyin.

Oluşan köpürme lavabodan akıp giderken tıkanıklığa neden olan maddeleri eriterek beraberinde götürecek ve tıkanıklığın giderilmesini sağlayacaktır. Bu basit yöntem birçok kişi tarafından tıkanıklık durumlarında tercih edilmektedir.

Aşırı kimyasal kullanımı

Eğer kimyasallar hakkında yeterli bir bilgiye sahip değilseniz, içeriğini bilmediğiniz kimyasalları nasıl olsa tıkanıklığa sebep olan maddeleri eritir mantığıyla kullanmamalısınız. Kullandığınız kimyasal çok etkili bir bileşenden oluşuyor ise gider borunuza hatta derinizle temas etmesi durumunda size de zarar verebilir!

Bütün bu yöntemlerle lavabo tıkanıklığını gideremiyorsanız, Türkiye’nin neresinde olursanız olun Tur Assist @Home paketi kapsamında yer alan tesisatçı desteğinden yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için 7/24 hizmet veren çağrı merkezimizi arayabilir veya www.turassitleyasam.com  sitemize erişebilirsiniz.

Tıkanıklık Açma kategorisine geri dönebilir ya da Lavabo Açmak için 5 Yöntem yazımızı da inceleyebilirsiniz.


TUR ASSIST TIKANIKLIK AÇMA FİYAT KARTELASI


Hizmet Türü

İşlem Süresi Banyo-Wc Gideri Tıkanıklık Açımı Lavabo-Yer Süzgeci Tıknanıklık Açımı Bina Ortak Gideri Tıkanıklık Açımı Yetersiz Eğim Kaynaklı Tıkanıklıklarda Kırım Gerektiren Durumlar (Kapama ve Malzeme Dahil)
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 140.00 TL 115.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Basit Usül (Telle Tıkanıklık Açma) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 170.00 TL 140.00 TL Telle Açma Hizmeti Yok Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Hizmet Birimi Fiyatı 1-2 saat 175.00 TL 150.00 TL 300.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Kimyasal Malzeme İle Tıkanıklık Açma (1 lt malzeme dahil) Tur Assist Satış Fiyatı 1-2 saat 210.00 TL 180.00 TL 360.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Hizmet Birimi Fiyatı) 2-3 saat 210.00 TL 175.00 TL 350.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.
Teknolojik Cihazla Tıkanıklık Açma (Tur Assist Satış Fiyatı) 2-3 saat 250.00 TL 210.00 TL 420.00 TL Ekspertiz Çalışması Yapılır. Tur Assist bilgisi ve müşteri onayı ile işlem yapılır.